+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Зволожувач повітря для дітей: як вибрати?

 

У щасливому сімействі гряде поповнення. Для малюка вже практично все придбано. Але не багато батьків думають про те, що саме дитині потрібно. Ви точно знаєте, що для здоров’я майбутнього члена сім’ї придбано абсолютно все? Не всі майбутні батьки замислюються над тим, що їх довгоочікуване диво народжується з материнського лона, де воно «жило» в певному середовищі. Там дитина розвивалася, використовуючи пуповину і мешкав при цьому у вологому середовищі. Кілька перших місяців життя шкіра малюків вкрай чутлива. Також велику чутливість мають слизові оболонки носової і ротової порожнини.

Пересушене кімнатне повітря може обернутися тяжкими проблемами. Слизова оболонка просто висушується, від чого носик малюка виявляється закладеним, і дитина дуже часто прокидається. Сухість в ротовій порожнині може стати причиною відмови малюка від взяття маминих грудей і годування. Педіатри в один голос стверджують, що вологість в приміщенні, де знаходиться малюк, не повинна падати нижче 50%. Особливо гостро це питання постає взимку, коли на зміну природному теплу приходить робота центральної системи опалення. Тут-то вологи в повітрі міститься не більше 30%. раніше мами вішали в дитячих кімнатах мокрі пелюшки. У наші дні цю проблему вирішити простіше – досить використовувати спеціальні прилади – зволожувачі повітря. Фірма PLASTON зі Швейцарії понад 40 років працює в області випуску подібних приладів. До слова сказати, дана фірма завоювала лідируючі позиції у всьому світі і не відступається від них.

Фірмою налагоджений випуск двох відомих марок: зволожувачі Boneco (відносно недорогі прилади) і Air-O-Swiss (прилади преміум-класу). В обох колекціях можна знайти цілий перелік приладів, що оброблюють повітря: очищувачі, зволожувачі, а також цілі комплекси клімату, в яких реалізовані дві попередні функції. Серед товарів PLASTON є 3 типи зволожувачів. Це традиційні, ультразвукові та парові. Розберемося в деталях, який зволожувач повітря краще, і як вибрати найбільш підходящий для вашого малюка?

Парові зволожувачі

В основі функціонування парових зволожувачів повітря лежить кип’ятіння. У рідину занурюються 2 електроди, які випаровують її. До того моменту, поки вони знаходяться в рідині, в електроланцюзі біжить струм, за рахунок чого йде нагрівання з наступним випаровуванням. У будові зволожувача вже  закладена безпека використання: електрострум буде подаватися до моменту присутності рідини.

Якщо вода повністю википає, то відбувається розмикання ланцюга, від чого автоматом вимикається пристрій. Шнур електричного живлення підключається лише до готового до експлуатації пристрою, якщо електродів не можна торкнутися шкірою. Відомо, чому парові моделі не рекомендують встановлювати в дитячій. Причина в тому, що парова маса випускається гарячою (до 60-ти градусів). А ось для ароматерапії, а також інгаляцій даний прилад підійде ідеально. Ви можете більше не кутатися в ковдру над каструлькою або чайничком, і зволожувача буде досить. Ви можете додати пару крапель олії в його носик і розташуватися поблизу приладу. Він почне випускати лікувальні пари, а ви дихати ними. Для дитячих приміщень найбільше підходять ультразвукові та традиційні апарати зволоження або ж комплекс. Поговоримо в деталях про це.

Традиційні зволожувачі

Традиційні зволожувачі повітря діють за принципом холодного випаровування. В приладу є спеціальна ємність для рідини. З неї вона проникає в піддон, з нього ж – в особливий відсік випаровування. Всередині вмонтований вентилятор, який жене повітряні маси через випарник, зволожуючи тим самим кімнату.

Найпростіші зволожувачі функціонують з використанням знімних паперових касет, просочених спеціальним антибактеріальним розчином. Одна касета може використовуватися до 3-х місяців. Папір просочується водою, через капіляри піднімаючись вгору касети. Якщо апарат відноситься до дорогого цінового сегменту, то в ньому може стояти випаровуючий елемент з дисками із пластику, які мають адсорбуюче покриття. Диски, рухаючись, вбирають в себе воду, що знаходиться в піддоні.

Принцип дії холодного випаровування є самостійно регульованим процесом. При цьому рівень вологості в приміщенні може доходити до певного рівня конкретного температурного режиму. Якщо температура вища, то інтенсивність випаровування буде сильнішою. У зв’язку з цим, для підвищення продуктивності традиційного зволожувача досить встановлювати його поруч з тепловим приладом. Крім зволоження, подібна система направлено працює на очищення повітряних мас. Весь пил концентрується в касеті приладу. Плюс до цього велика вологість змушує випадати зважені мікроскопічні частинки з повітря на стіни і покриття для підлоги. Подібним чином діє прибирання вологого типу.

Ультразвукові зволожувачі
У дії ультразвукових зволожувачів повітря задіяно одне дивовижне фізичне явище. Рідина з бака передається на платівку, яка дуже сильно вібрує. Тут відбувається розщеплення водяної маси на дрібні бризки. Дрібні краплі розвіюються над пружиною, формуючи вологу хмаринку, через яку пропускається вентилятором повітряна маса. Говорячи просто, ультразвуковий зволожувач створює туманність в межах житлового приміщення. Пар, що  випускається апаратом лише на перший погляд виглядає гарячим, але насправді він зволожений і холодний. Він не шкідливий для людського здоров’я і для кімнатних рослин, особливо тропічних видів. В апараті вбудований фільтр, в якому міститься іонообмінна смола. Дана смола пом’якшувально діє на воду.  Зволожувачі, що діють за таким принципом відрізняються мінімізацією рівня вихідного шуму, великим показником продуктивності і енергозберігаючою властивістю, споживаючи лише 40 Вт. До речі, в цьому пристрої є гігростат, який контролює рівень виробленої вологості. У наш час ультразвукове зволоження кімнат вважається найефективнішим способом. А самі апарати, що діють за таким принципом, більш надійні, продуктивні і практично не видають зайвих шумів.
Кліматичні комплекси
Що ж стосується комплексів кліматичного типу, то тут слід зазначити, що в них включені відразу 3 підфункції: створення вологої атмосфери, її очищення і ароматизація повітряного простору. Будова даного приладу ідентична вищеописаним системам. Крізь випарний елемент проходить  повітряна маса, що вентилюється. Випарний прилад представлений у вигляді касети з паперу, просоченої покриттям антибактеріального типу. Касета «бере» вологу з піддону. Звичайний зволожувач частково може промити повітряну маса навколо, імітуючи прибирання вологого типу. А ось комплекс кліматичного виду влаштовує для кімнати очищення в три ступені. Спочатку повітряні маси потрапляють в апарат крізь особливі НЕРА-фільтри, оснащені противоалергенними властивостями. У них відкладається весь пил і мікроскопічні речовини. Після цього повітряна маса проходить через випарний елемент, просочений антибактеріальною речовиною. Тут вже гинуть всі мікроскопічні організми, які вижили в НЕРА-фільтрі. Додатково до цього, тут повітряна маса насичується вологими парами. І тільки після цього повністю очищена і зволожена повітряна маса йде крізь вугільний фільтр, який поглинає неприємні запахи (навіть дим від тютюну).
Мийки повітря
Тепер настала черга мийки повітря. Для прикладу скористаємося мийкою Boneco 1355N. У ній повітря пропускається через воду. І крім банального зволоження воно ще очищується від пилку квітів і пилу. Завдяки роботі цього приладу, повітря в приміщенні стає не тільки свіжим, а й чистим. У процесі зволоження важливу роль відіграють особливі диски. Саме в даній моделі їх конструкція модернізована, за рахунок чого вода випаровується рівномірно, в незалежності від того, скільки її в піддонній ємності і баку.

Принцип саморегуляції гарантовано забезпечує оптимальне співвідношення вологості без урахування спецприладів контролю. В зволожувачі Boneco 1355N задіяна інноваційна модифікація – іонізуючий стрижень зі срібла Boneco-7017.

Даний стрижень сконструйований з антисептичних волоконних елементів, що включають в свою структуру молекули срібла. Стрижень має тонку структуровану поверхнею. Всі давно чули про антибактеріальний ефект срібла. Його іони справляються майже з 700 підвидами вірусних організмів і бактерій. Контактуючи з рідиною, іони даного металу вивільняються, в рівній мірі розходячись по всьому об’єму. Їх концентрація швидко доходить до потрібного рівня. Відриваються від поверхні іони замінюються іншими іонами, що виникають зсередини стрижня. В результаті цього, поверхня стрижня не змінює своєї структури, а в ємності з рідиною завжди знаходиться вода, концентрована іонами під час всього періоду функціонування стрижня.

Відзначимо, що всі зволожувачі оснащені стильним дизайном, вписуються в сучасні житлові приміщення.