+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Європейські лідери знову заявили про прихильність Паризькій угоді

29.06.2017

Європейські лідери в четвер підтвердили свою прихильність Паризькій кліматичній угоді, незважаючи на рішення США вийти з неї.

Після зустрічі з колегами в Берліні канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила журналістам, що європейські члени «Великої двадцятки» зберігають відданість угоді і обговорюватимуть його на саміті, який пройде в наступному місяці.

«Я можу сказати – у всякому разі, від імені Німеччини – що ми шкодуємо про рішення Сполучених Штатів Америки вийти з цієї угоди, – сказала Меркель. – Але ми, очевидно, будемо піднімати питання, пов’язані зі зміною клімату, в ході майбутнього саміту».

Президент Франції Еммануель Макрон висловився в тому ж ключі, зазначивши, що європейські лідери «підтвердили свою тверду прихильність Паризькій угоді».

При цьому Макрон додав, що «ізолювати країну немає сенсу». Меркель також підкреслила важливість присутності США в «Великій двадцятці».

Президент США Дональд Трамп минулого місяця оголосив, що США вийдуть з Паризькой кліматичної угоди, яка націлена на скорочення викидів вуглекислого газу і стримування зростання середньосвітових температур.

Трамп вважає угоду несправедливою по відношенню до США і переконаний, що вона завдасть шкоди економіці, але при цьому майже ніяк не допоможе в боротьбі з глобальним потеплінням.

Трамп запропонував переглянути умови угоди, однак лідери інших країн говорять, що це неможливо.

Саміт «Великої двадцятки» пройде 7-8 липня в Гамбурзі, де світові лідери, як очікується, обговорять широке коло питань крім глобального потепління.