+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Який зволожувач краще: паровий чи ультразвуковий

 

Слід зазначити, що зволожувачі, принцип дії яких заснований на випаровуванні за допомогою ультразвукової мембрани, вважаються найсучаснішими і затребуваними. Причин декілька:

  •  прилад безпечний, тому що не виділяє гарячий пар;
  •  економічність: вентилятор і мембранний пристрій зволожувача споживають дуже мало електроенергії;
  •  безшумність: звук працюючої крильчатки практично нечутний, а мембрана коливається взагалі беззвучно;
  •  комфорт в експлуатації: апарати з електронним гігрометром здатні відключатися при досягненні встановленого порогу вологості (норма – 60%).

Виділення «холодної пари» і функція автоматичної підтримки вологості дозволяє впевнено використовувати прилад в дитячих кімнатах. Навіть якщо мова йде про новонароджених, коли організм дитини не здатний до саморегуляції. Але тут важливо строго дотримуватися вологісного режиму (не вище 55%) і дотримуватися вимог інструкції з експлуатації.

Основні конкуренти ультразвукових зволожувачів повітря – парові прилади, схема яких показана вище. Справа в тому, що їх вартість нижча, а тому ці прилади ще користуються деяким попитом. Але це їх єдина перевага, в іншому парові зволожувачі явно програють ультразвуковим. Наприклад, прилад виділяє справжній гарячий пар, що може не просто принести шкоду, а й представляє реальну загрозу для маленьких дітей, які прагнуть все помацати своїми руками.

Другий момент – енергоспоживання. Витрата електрики на реальне випаровування води куди більша, ніж та, що необхідна для обертання двигуна вентилятора і коливання мембрани. У першому випадку мова йде про сотні ват, такий вже принцип роботи електричного нагрівача, завдання якого – закип’ятити воду і перетворити її на пару. У той час як ультразвуковий зволожувач навіть разом з іонізатором споживає як мінімум удвічі менше електроенергії.

Ну і гігрометри, які контролюють вологість, є тільки в найкращих моделях парових апаратів, що за вартістю наближаються до ультразвукових. Але треба віддати належне електричним випарникам: їх продуктивність вища, а тому для великих приміщень парові апарати – це те що треба.