+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Який купити насос

Підбір насосного обладнання – досить серйозний і відповідальний процес, який вимагає певних знань і навичок. Який купити насос для організації водопостачання в приватному будинку, як вибрати агрегат для перекачування стічних і каналізаційних вод, який пристрій підійде для роботи в затопленому приміщенні? На ці та інші питання ми постараємося сьогодні відповісти.

Насоси – прилади, які спеціалізуються на викачуванні і накачуванні рідин, газів. Їх застосовують практично у всіх галузях і діяльностях: в промисловості, на виробництві, в побуті. Побутові насоси – окрема група, вони відрізняються компактністю, зниженим рівнем шуму та вібрації, продуктивністю і різноманітністю видів, кожен з яких має свої функціональні особливості та призначення.

Насоси поділяють на дві основні групи – занурювальні і поверхневі. Занурювальні насоси (їх ще називають свердловинними) цілком або частково занурюються в воду чи іншу субстанцію, що необхідно відкачати. Вони володіють високою потужністю, продуктивністю, вміють створювати високий тиск і при цьому не споживають велику кількість електроенергії. Класичні занурювальні насоси встановлюються в глибоких колодязях, артезіанських свердловинах для перекачування питної води. Існують моделі, здатні перекачувати забруднену, наприклад, піском воду (дренажні насоси) і сильно забруднені каналізаційні стоки (фекальні насоси). У кожного такого насоса існує ряд індивідуальних особливостей і вимог до установки і експлуатації, тому ми настійно рекомендуємо вам проконсультуватися з фахівцями і уточнити всі деталі до покупки, щоб уникнути непорозумінь.

Другий основний тип насосів – поверхневий. Такий пристрій встановлюється на поверхню водної гладі (на так званий «поплавок» з пінопласту або іншого матеріалу, здатного утримати насос на воді), або ж монтаж може здійснюватися на деякій відстані від води, що перекачується. Поверхневі насоси – відмінний вибір для тих, хто хоче організувати водопостачання на дачній ділянці (для поливу грядок, дерев в саду, господарських потреб) і в дачному будиночку. Зверніть увагу, мова йде саме про організацію водопостачання, а не каналізацію- це зовсім інша історія. Поверхневі насоси пристосовані для роботи на невеликій глибині, межа – 8-10 метрів. Тому, якщо вам необхідно відкачати воду з глибокої водойми, криниці, технічної ємності і вже тим більше свердловини, віддайте перевагу свердловинним насосам (занурювальним). Зі збільшенням глибини продуктивність поверхневого насоса стає все меншою, зате зростає його потужність споживання електроенергії і навантаження на мережу. Такі «експерименти» ведуть до поломки техніки і грошовимих витрат.

До речі, за принципом дії насосне обладнання так само можна розділити на відцентрові насоси і вібраційні насоси. У відцентрових моделях рух рідини і напір створюються завдяки відцентровій силі обертового колеса, закріпленого на валу. Вібраційні насоси (їх ще називають шнековими) є досить простими приладами, що складаються з гнучкої мембрани, вібратора і двох клапанів – впускного і випускного. Принцип роботи простий: всередині приладу створюється розрідження – при відкритті впускного клапана вода всмоктується всередину. Після чого вібратором створюється надлишковий тиск, що змушує рідину виштовхувати назовні через випускний клапан.