+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Як зрозуміти що це таке – електричний конвектор

Там, де відсутня система стабільного газопостачання, багато хто вибирає електричний спосіб обігріву свого житла, основою якого є електричний опалювальний конвектор. Що це таке електричний конвектор, чому він вважається одним з ефективних елементів електричної системи опалення, розглянемо більш докладно.

Будова електричного конвектора

Електричний конвектор є побутовим опалювальним приладом, що працює від електроенергії за принципом природної циркуляції повітря. Зовні він нагадує масляний обігрівач, однак, конструкція його корпусу більш плоска. В металевому корпусі конвектора розташовуються:

 

  • нагрівальний тен;
  • термостат;
  • контрольний датчик;
  • дві решітки;
  • таймер.

На сучасному ринку представлений величезний асортимент всіляких моделей цих електричних приладів, що використовуються в системі опалення різних приміщень. Вони можуть кріпитися на стіну або встановлюватися на підлозі.

Одна решітка в плоскому корпусі конвектора розташовується внизу і спрямована на площину підлоги. Друга решітка розташовується у верхній частині приладу. Вона займає 15 – 20% від площі його вертикальної поверхні.

Всередині корпусу, в нижній його частині, розташований тен. Він може облаштовуватися по своїй довжині спеціальними пластинами або поміщатися в алюмінієвий кожух. Це необхідно для того, щоб збільшити загальну гріючу поверхню тена і краще розподіляти вироблене їм тепло.

Сам тен являє собою герметично запаяну трубку, виготовлену з нержавіючої сталі, всередину якої засипаний магнезит. Вся електропроводка обладнання полягає в подвійній ізоляції, яка не вимагає заземлення.

Під час роботи тен нагрівається до дуже високої температури. Завдяки контрольному датчику. вбудованому всередині корпусу, постійно регулюється подача до нього електроенергії, не допускаючи аварійного перегріву. Стінки корпусу в робочому стані, не нагріваються більше температури +65 градусів, тому не можуть викликати опіку тіла при випадковому дотику.

Для приладів, що працюють у вологих приміщеннях, виробники передбачають спеціальний захист, який не допускає проникнення всередину нього вологи.

Принцип роботи електричного конвектора

Розглянемо поетапно, як відбувається нагрівання повітря приміщення від електричного конвектора.

  1. За законами фізики холодне повітря набагато важче теплого, тому воно знаходиться в нижній зоні об’єму приміщення, ближче до підлоги.
  2. При вмиканні приладу, холодне повітря через нижню решітку потрапляє всередину корпусу на нагрівальний елемент.
  3. Проходячи через тен, холодне повітря нагрівається, а потім через верхню решітку виходить назовні, формуючи спрямований потік теплого повітря. Він забезпечує швидке і рівномірне прогрівання всього об’єму приміщення за рахунок природної конвекції.
  4. Тепле повітря, потрапивши в кімнату, віддає свою теплову енергію  предметам, що разташовані навкруги:
    стінам;
    стелі;
    меблям;
    шторам;
    підлозі.

Втрачаючи тепло, він стає знову холодним і опускається в нижню зону на рівень підлоги. Після цього, процес повторюється знову, що викликає постійну циркуляцію повітря і його рівномірний нагрів при працюючому опалювальному приладі, .

Конвектори з плоским корпусом працюють безшумно, так як не оснащені вентиляторами.

Температуру на заданому рівні допомагає стабілізувати  термостат, що вбудований в опалювальний прилад.

Види електричних конвекторів, на що звертати увагу при їх виборі

Виробники обладнання для систем опалення випускають електричні конвектори, що відрізняються між собою за:

  • способом установки;
  • розмірами;
  • масою;
  • опалювальною потужністю;
  • способом регулювання температури;
  • системою захисту.Розглянемо більш докладно кожну категорію.

Спосіб установки, розміри і вага

За способом установки електричні конвектори поділяються на:

Настінні, що мають висоту до 65 см.
Підлогові або плінтусні з максимальною висотою 20 см.
Вбудовані.

Настінні конструкції облаштовані тенами і характеризуються більшою потужністю, ніж їх підлогові аналоги. Їх ширина становить близько 7 см, а вага, що залежить від розмірів і потужності, коливається від 3 до 9 кг. Ці прилади, завдяки висоті свого корпусу, прискорюють теплообмін повітря, за рахунок створення ефекту пічної тяги.
  
Підлогові прилади характеризуються великою шириною від 30 до 300 см. Краще їх установку проводити в заздалегідь облаштовану нішу в підлозі. В іншому випадку на них можна наштовхнутися при ходьбі або зачепити їх під час переміщення меблів. Часто ними облаштовуються зони під віконними прорізами по типу «французького вікна». Невисока температура нагріву підлогових конвекторів компенсується великою довжиною тенів. Через потоки меншої інтенсивності, підлогові прилади прогрівають приміщення більш рівномірно.

Універсальні моделі цих обігрівальних приладів оснащуються знімними ніжками і мають вушка для стаціонарного кріплення на стіні.

Вбудовані прилади можна помітити в басейнах або будь-яких інших громадських приміщеннях. В основному призначаються вони для великого простору з підвищеною вологістю і склінням. Ребристі нагрівачі, канал, декоративні решітки — ось складова даного пристрою. Завдання вбудованого конвектора полягає в тому, щоб зігріти отримане з підлоги повітря. Тобто, з нижнього відділу він входить холодним, а виходить (з верхньої частини) вже теплим.

    

Робоча потужність

Основною технічною характеристикою ефективності роботи опалювальних конвекторів є їх потужність. Виробники випускають дані прилади в різних варіаціях від 500 до 3000 Вт.

Потужність опалювального обладнання безпосередньо пов’язана з площею обігріву і витратами на опалення.

Щоб правильно вибрати обігрівальний прилад, потрібно знати, що для оптимального обігріву одного квадратного метра площі потрібно використовувати 100 Вт електричної потужності. Тому для опалення кімнати в 10 квадратних метрів, потрібен конвектор потужністю 1000 Вт.

Регулювання температури

Для регулювання температури і підтримання її на оптимальному рівні електричні конвектори облаштовуються спеціальними термостатами. Вони можуть бути виконані в механічному або електронному виконанні.

Механічний термостат є конструктивно простим і надійним варіантом. Електронний термостат – більш функціональний, а завдяки своїм технічним характеристикам з його допомогою можна більш точно регулювати температуру нагрівання повітря в приміщенні.

Дорогі моделі електричних конвекторів облаштовуються інноваційними програмованими терморегуляторами, які дозволяють змінювати температурні характеристики в залежності від часу доби і дня тижня.

Безпека

Всі виробники електричного опалювального обладнання постійно вдосконалюють їх експлуатаційні та технічні характеристики. Сучасні конвектори абсолютно безпечні. Температура корпусу робочого конвектора знаходиться в межах +(45 – 65) градусів. Це дає гарантію повної безпеки, що дуже важливо для сімей, де є діти.

Ризик отримання травми від роботи електричного конвектора повністю відсутній.

При виборі підлогового варіанту бажано звертати увагу на моделі з автоматичним захистом від випадкового перекидання. Конвектор може перевернутися при заплутуванні проводів або його різкому пересуванні по кімнаті. В цьому випадку датчик перекидання автоматично відключає електроживлення і попереджає виникнення пожежі.

Плюси і мінуси

Останнім часом системами опалення з електричними конвекторами облаштовують не тільки квартири, але й:

офіси;
лікарні;
дитячі садки;
музеї;
готелі;
старовинні будівлі;
заміські котеджі.

Конвектори, що працюють від електрики, мають ряд переваг, які полягають в тому, що вони:

  • Прості в установці і експлуатації.
  • Не потребують особливого техобслуговуванні.
  • Мають високий термін служби до 20 років.
  • Ергономічні та безшумні в роботі.
  • Мають високий рівень ККД до 95%.
  • Протягом 30 секунд після вмикання нагрівають приміщення. 

    До недоліків  цих приладів можна віднести: 

  • Значну витрату електроенергії.
  • Неможливість ефективної роботи в приміщеннях великої площі. 

    Крім цього, потік теплого повітря від електричних конвекторів сприяє поширенню пилу по приміщенню, що може викликати алергічні реакції у залежних людей, астматиків.

Висновок

Електричний конвектор міцно входить в наше життя. Цей екологічний опалювальний побутовий прилад не створює диму, шуму, має великий термін служби.

Його надійна автоматика гарантує сталість експлуатаційних характеристик і дарує присутнім в приміщенні людям сприятливу атмосферу затишку і комфорту. Але, щоб правильно підібрати цей прилад, необхідно уважно читати його технічний паспорт, де зазначаються всі можливості даного обігрівача.