+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Як вибрати газову колонку

 

Газовий проточний водонагрівач являє собою апарат теплообміну, який необхідний, щоб швидко нагрівати воду за допомогою використання енергії від згорання газу в пальнику, що працює на цьому самому газу. В апарату немає бака, тому нагрів води відбувається прямо при її проході через потужний ТЕН. Найбільша перевага подібного типу обладнання полягає в тому, що тут в роботі задіяний природний газ. А це, в свою чергу, дуже вигідне паливо, оскільки тарифи на електрику в рази вищі за тарифи на газ. Газовий проточний водонагрівач своїми характеристиками нічим не гірший електричного нагрівача. Тільки для його установки необхідний професійний підхід. І це не дивно, адже газ є вибухонебезпечним, а будь-який неправильно приєднаний елемент може викликати витік. Всі роботи, пов’язані з таким обладнанням, повинні проводити тільки професіонали. Пам’ятайте, що покупка газової колонки – вкрай серйозне питання.

Газовий проточний водонагрівач – потужний побутовий прилад, що володіє високою продуктивністю і здатен забезпечити гарячою водою відразу кілька водорозбірних точок одночасно. Газова колонка працює за досить простим принципом: холодна вода з водопроводу проходить крізь потужний теплообмінник проточного типу та нагрівається за допомогою газового пальника (вона розпалюється в автоматичному режимі) і тут же моментально надходить до водорозбірної точки – крану.

Ті, хто коли-небудь користувався водонагрівачем подібного типу, можуть з упевненістю сказати – це воістину ефективний і досить економний агрегат, швидко і якісно вирішує проблему гарячого водопостачання в міській квартирі, заміському будинку або дачі – був би газ. В основному, практично всі моделі газових колонок проточного типу працюють на магістральному (природному) газі, і лише деякі – на зрідженому. Останні користуються популярністю у дачників, які не мають можливості провести в будинок магістральний газ. Ми розповімо, як вибрати газову колонку, спираючись на основні параметри, і залишитися задоволеним.

Газовий водонагрівач проточного типу – досить потужний агрегат, і при виборі в першу чергу необхідно враховувати даний момент. Чим потужніший прилад, тим він продуктивніший. Якщо ви плануєте використовувати його тільки для нагріву води на кухні або тільки для прийняття душу, буде досить купити газову колонку потужністю від 17 до 20 кВт. Такий прилад буде виробляти близько 11 літрів гарячої води за хвилину, чого цілком достатньо для перерахованих вище цілей. Якщо ж планується використовувати гаряче водопостачання відразу в декількох водорозбірних кранах одночасно (наприклад, на кухні та у ванній), буде потрібно більш продуктивний водонагрівач з потужністю 20-27 кВт, здатний нагріти до 15 літрів води за хвилину.

Ще один важливий параметр, який допоможе вам вибрати газову колонку – можливість регулювання витрати газу або, іншими словами, потужності полум’я. Регулювання буває ручним (ступінчастим і плавним) і автоматичним (модуляція полум’я). Ступінчасте і плавне регулювання потужності полум’я виставляються користувачем вручну. Бажана температура води, що нагрівається в процесі експлуатації газової колонки з ручним регулюванням витрати газу може відрізнятися від тієї, що задав користувач. До речі, фахівці не рекомендують коригувати температуру води на виході з крана шляхом підмішування до нагрітої воді холодної води з крана. Газові колонки з автоматичною модуляцією полум’я позбавлять вас від неприємних перепадів температури води, що залежать від різних зовнішніх факторів. Розбавити занадто гарячу воду, що виходить з крана, можна просто злегка відкривши кран з холодною водою.

Деякі моделі газових водонагрівачів проточного типу дозволяють регулювати не тільки потужність полум’я, але і потік води. Особливо актуальні такі прилади в оселях зі слабким напором води в водопроводі.

Вельми актуальний параметр – тип розпалювання газу. Часи, коли газ в газовій колонці розпалювався за допомогою сірників, пройшли. Сучасні прилади можуть бути обладнані пьезорозпалюванням (ручний спосіб розпалювання полум’я за допомогою кнопки), автоматичним розпалом іскрою від звичайних батарейок або ж іскрою від невеликої гідротурбіни. Яку вибирати газову колонку – вирішувати вам, однак ми сподіваємося, наш невеликий екскурс в світ газового водогрійного обладнання вам в цьому допоможе!