+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Який кондиціонер вибрати?

Найчастіше при підборі кліматичної техніки для дому виникають складності: ми вирішуємо, який кондиціонер вибрати, де і як його встановити, якою має бути його потужність або конфігурація. Непідготовленій людині може здатися, що вибір кондиціонера – складний процес, що вимагає втручання професіоналів. Однак, знаючи теоретичну частину, ви з більшою впевненістю зможете перейти до практичної, а саме зможете зробити кілька самостійних кроків на шляху до ідеального кондиціонера. У нашій статті мова піде про те, як вибрати кондиціонер, а саме, що таке спліт-система і в чому її особливості.

Поява спліт-системи на ринку кліматичного обладнання була подібна революції: неестетичний, шумний і недостатньо ефективний віконний кондиціонер-моноблок був витіснений з прилавків спліт-системою. Цей кондиціонер значно відрізнявся від своїх попередників, в першу чергу зовні. Спліт-система має не один блок, як це було раніше, а два – зовнішній і внутрішній. Перший встановлюється поза приміщенням, наприклад, на фасаді, так як в ньому розміщений потужний компресор, що видає шум. Всередині приміщення монтується внутрішній блок, він з’єднується з зовнішнім блоком двома тонкими мідними трубками, по яких циркулює холодоагент.

Класичний внутрішній блок спліт-системи, яким ми його звикли бачити, – це настінна модель. Спліт-система такого типу дуже популярна серед власників міських квартир, невеликих заміських будинків, офісів або магазинів. Однак внутрішній блок може бути не тільки настінним, але і підлоговим, стельовим, підлогово-стельовим, колонним і вбудованим в підвісну стелю – канальним або касетним. Таке різноманіття внутрішніх блоків пояснюється їх функціональними особливостями і призначенням. Незмінне одне: спліт-системи всіх мастей створюють в будинку максимально комфортний клімат. Швидко, тихо і ефективно.

Спліт-система здатна не тільки охолоджувати повітря в приміщенні, вона вміє працювати на обігрів, а також вентиляцію, пропускаючи повітря, що кондиціонується через багатоступеневу систему фільтрів. Спліт-система – вигідне і корисне придбання, особливо якщо в сім’ї є люди з захворюваннями дихальних шляхів або алергією на пилок, шерсть або пил.

З огляду на потреби сучасних користувачів спліт-систем, були розроблені вдосконалені і принципово нові моделі кондиціонерів, здатні працювати відразу в декількох приміщеннях одночасно. Мультиспліт-системи – прилади, що складаються з одного потужного зовнішнього блоку і декількох внутрішніх. Причому внутрішні блоки можуть бути не тільки однакового, але і різного типу. Така система кондиціонування дозволяє найбільш ефективно охолоджувати приміщення, зберігаючи при цьому можливість регулювання температури в кожній кімнаті окремо. Погодьтеся, зручно?

Ще один витік «еволюції» в світі кондиціонерів – поява спліт-систем з інверторним керуванням. «Інверторнік» – це «просунута» спліт-система, яка вміє автоматично і, що важливо, плавно регулювати власну потужність роботи за допомогою спеціального частотного перетворювача – інвертора. При необхідності швидко охолодити / нагріти повітря, кондиціонер плавно збільшує швидкість, а коли температура досягає заданого значення, швидкість обертання мотора компресора знижується, однак сам компресор продовжує працювати, підтримуючи потрібну температуру. Звичайні спліт-системи такого не вміють, вони працюють лише на включення і виключення. Подібні кондиціонери – ідеальне рішення як для кондиціонування міських квартир, заміських будинків, так і для офісних приміщень. Вартість такого приладу перевищує номінальну вартість традиційної спліт-системи, але саме завдяки своїй енергоефективній роботі, «інверторнік» дозволить вам заощадити бюджет, не ризикуючи власним комфортом.