+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

З чого складається спліт-система?

 

Багато хто з нас користуються вдома або на роботі приладами для охолодження та обігріву повітря в приміщеннях – кондиціонерами. Але про те, як вони функціонують, знає далеко не кожен. Завдання даної статті – пояснити будову  спліт-систем, що найбільш часто зустрічаються в нашому повсякденному житті.

Сучасна спліт – система розділена на дві частини – зовнішній і внутрішній блоки. Кожен з них виконує свою функцію і містить набір відповідного обладнання. Усередині корпусу зовнішнього блоку знаходиться теплообмінник – конденсатор, вентилятор, що проганяє через нього повітря, і компресор – нагнітач тиску. З більш дрібних, але не менш важливих функціональних елементів слід виділити осушувач, розширювальний клапан і сполучні трубки з міді. Крім того, пристрій даного вузла передбачає живлення від електромережі, для чого в ньому є необхідні електротехнічні елементи, а також засоби автоматизації.

У разі коли конструкцією передбачена робота спліт-системи на обігрів, в зовнішньому блоці додатково встановлено чотирьохходовий клапан з електроприводом, підігрівач компресора і регулятор тиску конденсації.

Внутрішня частина кондиціонера крім корпусу містить теплообмінник – випарник з вентилятором відцентрового типу, фільтруючі елементи, жалюзі для направлення потоку повітря і ванночку для збору конденсату. Між внутрішнім і зовнішнім блоком прокладаються 2 магістралі для холодоносія, по трубі з великим діаметром він рухається у вигляді газу, з меншим – в рідкому стані. Нижче на малюнку показано пристрій спліт-системи з зазначенням основних елементів:

1 – компресор; 2 – чотирьохходовий клапан для перемикання режимів «зима – літо»; 3 – електронний блок; 4 – осьовий вентилятор; 5 – теплообмінник – конденсатор; 6 – магістралі для холодоагенту; 7 – відцентровий вентилятор; 8 – теплообмінник – випарник; 9 – фільтр грубого очищення; 10 – фільтр тонкого очищення.