+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Вибираємо самий тихий кондиціонер для спальні

 

Зазвичай при виборі спліт – системи домовласник в першу чергу звертає увагу на такі характеристики, як потужність, функціональність і надійність, порівнюючи їх з ціною виробу. Але в технічному паспорті вказується ще один параметр – рівень шуму, і він турбує користувача в останню чергу. Ставлення до питання змінюється, якщо треба підібрати кліматичну техніку для спальні, куди необхідно поставити самий тихий кондиціонер, який тільки можливо. Подивимося, як його можна вибрати з безлічі запропонованих варіантів.

Що шумить в кондиціонері?

Спочатку розберемося, що можна вважати рівнем шуму, який може перешкодити людині нормально заснути. Дана величина має власні одиниці виміру – децибели.
Щоб оцінити той чи інший шум в цифровому обчисленні, наведемо порівняльну діаграму гучності звуків, що видаються кондиціонером і різними щоденними шумами:

Самий останній стовпець діаграми показує рівень шуму внутрішнього блоку звичайної спліт – системи і становить 26 дБ. У той же час експериментальним шляхом доведено, що величина звуку, що викликає почуття занепокоєння у більшості людей під час сну – це 28 дБ. Однак, безліч людей відрізняються більш чуйним сном і шум величиною 26 дБ просто не дасть їм нормально відпочити. Значить, необхідна техніка, яка працює набагато тихіше.

Далеко не всі елементи кондиціонера можуть функціонувати беззвучно. З внутрішнього блоку спліт – системи до нас доносяться шуми від таких пристроїв:

 

  • турбінний вентилятор, що переміщає повітря крізь теплообмінник. Саме цей звук, що нагадує шипіння, чується нам постійно, поки апарат працює;
  • клацання реле, що включає і відключає вентилятор. 

    Якщо говорити про моноблочні пересувні апарати, то самий тихий мобільний кондиціонер «звучить» набагато голосніше будь-якої спліт – системи (НЕ тихіше 40 дБ). Причина – компоновка всередині одного корпусу двох вентиляторів і компресора, в той час як в роздільній системі компресор і великий осьовий вентилятор винесено на вулицю. Зрозуміло, що подібний агрегат для спальні непридатний. 

Поради по вибору

Почнемо з найпростішої ситуації: ви або ваші рідні сплять досить міцно. Тоді перейматися пошуком самого тихого кондиціонера немає сенсу, можна брати будь-який, що відповідає за технічними параметрами.

 

У зв’язку з цим розглянемо такі рекомендації:

 

  • не треба купувати охолоджувач з великим запасом потужності. Якщо після розмови з торговим консультантом з’ясувалося, що для кімнати достатньо потужності 7000 BTU, то кращий кондиціонер для спальні – саме «сімка», а не «дев’ятка» (9000 BTU). Врахуйте, що більш потужна модифікація однозначно працює голосніше, оскільки її вентилятор більш продуктивний;
  • при установці не розміщуйте зовнішній блок прямо за вікном. Якщо внутрішній модуль  нездатний самотужки порушити ваш сон, то разом із зовнішнім, що гуде із-за вікна, це стане цілком реальним. Скористайтеся тим, що блоки можна рознести між собою на відстань до 7 м і видаліть зовнішній модуль подалі.

Коли сон чуйний, то слід підбирати техніку за рівнем шуму, зазначеному в технічному паспорті. Припустимо, що звуки роботи зовнішнього модуля в кімнату не проникають. Що ж стосується внутрішнього блоку, то на даний момент у продажу є моделі від різних виробників, чий рівень шуму не перевищує 22 дБ.

Кращі кондиціонери для спальні – це кондиціонери, які працюють за інверторною технологією. Вони не видають різких клацань, про які говорилося вище.

Також не можна допускати дрібних помилок при монтажі системи. Наприклад, вішати модуль кондиціонера прямо над головою, краще відсунути його в бік або прикріпити до протилежної стіни. Є й інший момент, пов’язаний із застосуванням мультиспліт – систем. Це кондиціонери з єдиним потужним зовнішнім блоком, що працюють спільно з декількома внутрішніми. Буде помилкою установка такого потужного агрегату за стіною спальні, шум компресора і декількох осьових вентиляторів точно не дасть вам заснути.

У наш час високих технологій тихі кондиціонери випускаються багатьма виробниками і підібрати відповідний не складе труднощів. Але треба розуміти, що подібна техніка не може коштувати дешево, слід заздалегідь налаштуватися на покупку вироби з середньої або вищої цінової категорії. Інакше ваш сон і відпочинок постійно будуть порушуватися, що однозначно завдасть шкоди здоров’ю.