+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Віртуальна електростанція знижує ціну на електрику на 30%

 

Розвиток «хмарних» технологій дозволяє створювати не реальні, а віртуальні електростанції, які здатні істотно знижувати собівартість «сонячної» електроенергії.

З розвитком виробництва сонячних панелей, їх собівартість стає все менше, і все більше людей можуть оснастити ними свої приватні будинки. Екваторіальні країни ще кілька років тому почали активно переводити свою енергетику з вугілля на сонячні електростанції. Коли ж сонячні панелі подешевшали настільки, що стали доступні людям в країнах з холодним кліматом, ними почали масово користуватися власники приватних будинків по всьому світу. Це навело уряд Австралії на думку про створення проекту «віртуальної електростанції», в яку підключать 50000 будинків по всій Південній Австралії.

Проект має на увазі субсидування і навіть повну оплату покупки і установки на приватний будинок кількох сонячних панелей і літій-іонну батарею Powerwall 2 від компанії Teslа. Після цього будинок буде підключений до програми віртуальної електростанції, і вся надлишкова електроенергія, отримана даними системами, буде відправлятися в загальну мережу. За задумом, сумарна продуктивність 50000 будинків повинна не тільки підвищити безперебійність мережі в екстрених ситуаціях, але і знизити ціни на електрику на 20-30%

На даний момент поки планується в якості експерименту ввести в проект 1000 будинків, і якщо розрахунки творців виявляться вірними, то програмі дадуть «зелене світло» для подальшого розширення.

Зараз на створення віртуальної електростанції виділено $ 32 млн .: $ 2 млн. Від Австралійського Об’єднання Студентів (AUS) і $ 30 від Фонду поновлюваних джерел енергії Південної Австралії. Позитивний досвід цієї програми може спричинити за собою створення подібних проектів по всьому світу, так як дана програма вигідніша в довгостроковій перспективі, а значить в першу чергу в ній зацікавлена ​​сама держава.

 

За матеріалами https://enki.ua