+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Viessmann і Panasonic розпочинають продаж паливних елементів

 

Черговим кроком на шляху до повної відмови європейців від використання природного газу для опалення житла стане початок продажів в серпні 2017 року у Великобританії та Австрії автономних систем теплопостачання на водневих паливних елементах. Нову концепцію опалення на європейському ринку спільно реалізують компанія Viessmann, лідер інновацій в області опалення, і японський концерн Panasonic.

Система може бути встановлена ​​в підвалі приватного будинку або в підсобному приміщенні. Вона складається з паливної ячейки і бака для гарячої води з вбудованим електричним бойлером, який живиться від паливної батареї. Якщо ж потреба в теплі нижча, ніж здатна забезпечити система, надлишки електроенергії надходять в побутову електромережу. Керувати цим обладнанням можна зі смартфона або планшета за допомогою спеціального безкоштовного додатку для Android або iOS.

Блок паливних елементів набирається з модулів, кожен з яких здатний видавати 750 Вт електричної потужності (або 1 кВт теплової). Для передачі надлишків енергії в електромережу передбачено вбудований інвертор, який видає змінний струм частотою 50 Гц (під напругою 230 В). Вихідна потужність бойлера становить 19 кВт, що дозволяє забезпечити потреби великого котеджу в два-три поверхи. Система має габарити, які можна порівняти з розміром двох стандартних холодильників, і може служити 20 років (за умови заміни димової труби раз в 10 років).

Реалізації нової концепції опалення в Великобританії і Австрії передував досвід продажу паливних батарей в Німеччині. Компанія Viessmann розпочала її ще в 2014 році, і тільки в 2016-му вони були встановлені більш ніж у тисячі німецьких будинків. Сьогодні японські партнери Viessmann заявляють про готовність поставити в Європу десятки тисяч паливних батарей для таких систем.

Як пояснюють в компанії, поступове переведення споживачів на альтернативні джерела енергії є її стратегічним завданням. У Viessmann вважають, що вже в найближчій перспективі зелені технології повинні стати доступними для широких мас населення, а вартість енергії – рівна тій, яку дають викопні джерела.

Для досягнення мети в 2017 році компанія відкрила на базі свого виробництва в Аллендорфі (Німеччина) науково-дослідний центр «Технікум». Його лабораторії розташувалися на площі 11 тис. кв. м, а число співробітників перевищує 100 чоловік. Серед інших напрямків діяльності компанії в сфері зеленої енергетики – створення і виробництво теплових насосів і котлів, що працюють на біопаливі. У Німеччині до 2025 року вони повністю замінять газове обладнання.