+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Вибір радіаторів для заміського будинку

Приватний будинок за містом, як правило, передбачає влаштування автономної системи опалення. І це не примха домовласника, а сувора дійсність. Адже централізовані системи, будь то опалення або щось інше, охоплюють лише межі міста. А всі, хто побудував житло за межами, повинні подбати про комфортне проживанні самі. Тому питання, які радіатори краще для опалення приватного будинку, саме на часі для забудовників і тих, хто вирішив реконструювати свою застарілу систему опалення.

Як обігріти свій будинок


У сучасних умовах існує багато способів зробити життя в заміському будинку затишним і комфортним. Вибір тієї чи іншої системи обігріву житла, перш за все, залежить від близькості газопровідних магістральних мереж. Зараз опалення будинку за допомогою газу вважається найбільш вигідним з економічної точки зору. Але, незважаючи на це, люди часто роблять комбіновані системи, намагаючись максимально знизити фінансові витрати на обігрів житла.

Існуючі типи опалення можна умовно розділити на:

1.  Повітряне
2. 
Водяне

Повітряний обігрів будинку може здійснюватися за допомогою пічних калориферів і електричних, до яких відносяться і інфрачервоні обігрівачі.

Водяне опалення проводиться за рахунок нагріву води, що циркулює по трубах і радіаторах. При цьому вода нагрівається електрикою, газом, рідким або твердим паливом.

Особливості різних способів обігріву приміщення


Обігрів житла електричними калориферами, зважаючи на постійне підвищення цін на енергоносії, економічно невигідний для домовласника, сім’я якого проживає за містом постійно. Ці прилади добре використовувати в умовах дачі, коли необхідно обігріти будинок на короткий час.

Використовувати твердопаливні котли також накладно, оскільки дрова і вугілля зараз коштують чимало. До того ж для їх складування і зберігання потрібно місце. Недоліком такого способу є і те, що неможливо підтримувати постійний температурний режим в приміщенні автоматично, оскільки потрібно додавання палива і присутність людини.
Рідкопаливні прилади працюють на солярці або мазуті, що є недешевим способом отримання енергії. Крім того, буде потрібно спорудити ємності для їх зберігання, а також обладнати під’їзд для паливозаправника.

Крім цих негативних сторін у використанні твердо- і рідкопаливних котлів, для них також необхідно обладнати окреме приміщення з наявністю димохідних та вентиляційних пристроїв. Та й чистоти в будинку такі способи опалення не принесуть. Тому з повною впевненістю можна сказати, що при наявності газопостачання вихід бачиться тільки в використанні котлів на блакитному паливі.

Виробники паливного обладнання випускають досить багато різних моделей газових приладів. Це і настінні котли, і підлогові, з різними додатковими функціями, до яких відносяться як опалення будинку, так і нагрівання води для побутових і господарських потреб. Але незалежно від обраної моделі газового котла велику роль в створенні комфортних умов відіграють і радіатори.

Сучасні типи радіаторів

Якщо для централізованої системи підходять далеко не всі нагрівальні прилади, то види опалення заміського будинку дозволяють використовувати будь-які з них. Адже у воді, що проходить по трубах, спочатку немає ніяких домішок у вигляді лугів, що відрізняє її від теплоносія в міських мережах теплопостачання.

Для виготовлення опалювальних приладів використовують різні матеріали:

 • сталь
 • чугун
 • алюміній
 • біметал

По конструкції радіатори можуть бути:

 • секційні
 • трубчасті
 • конвекторні
 • панельні

Розглянемо окремо кожен опалювальний прилад, його властивості, переваги і недоліки, а також область застосування.

Чавунні радіатори

Найпростіші і довговічніші, знайомі нам з дитинства – це секційного типу чавунні радіатори, які використовуються вже кілька десятиліть.

До їх переваг слід віднести:

 • перевірену часом довговічність;
 • міцність і надійність;
 • можливість збирати радіатори з різної кількості секцій;
 • несприйнятливість до хімічно-активного середовища теплоносія;
 • стійкість до корозії.

Міцність і надійність чавунних радіаторів обумовлені неабиякою товщиною стінок, що робить їх практично вічними. Але цей же фактор негативно впливає на попит чавунних приладів, що мають досить велику вагу.

Чавун, як матеріал не чутливий до реагентів різного роду, що додаються в теплоносій, тому «гармошки» можуть застосовуватися в міських системах опалення.

Стійкість до корозії також обумовлена ​​товщиною стінок. Мине багато років, перш ніж іржа зможе заподіяти шкоду чавуну, і з’явиться ризик протікання саме через руйнування стінок. Найчастіше протікання відбуваються через погане з’єднання окремих секцій або в місцях приєднання трубопроводу.

Низька тепловіддача чавуну, з одного боку, є негативною характеристикою, а з іншого – позитивною. Повільне нагрівання і таке ж повільне охолодження виключає можливість швидкого регулювання температури в приміщенні за допомогою терморегуляторів. Але в разі екстреного відключення опалення в квартирі ще довгий час буде зберігатися тепло.

Недоліками чавунних радіаторів є непрезентабельний зовнішній вигляд і велика вага. Однак сучасні виробники випускають прилади з ексклюзивним дизайном в стилі ретро, ​​а також нові моделі з полегшеною  вагою і дещо іншою формою. Вони мають різні розміри, що дозволяє вибрати оптимальний прилад для будь-якої квартири або будинку.

Сталеві опалювальні прилади

Радіатори зі сталі виробляють в двох варіантах:  

1. Панельні

2. Трубчасті

Панельні прилади складаються з двох пластин, товщина яких коливається в межах 1-2 мм. Пластини мають вертикальні поглиблення, а між собою з’єднуються за допомогою зварювання.

Переваги сталевих радіаторів:

 • мала інерційність через те, що всередині знаходиться невелика кількість теплоносія;
 • велика площа, створена двома панелями, що дозволяє випромінювати багато тепла;
 • додатковий потік теплого повітря за рахунок конвекції, який створюють ребра між панелями;
 • сучасний елегантний вигляд;
 • можливість виготовлення для стін з різним радіусом вигину;
 • висока стійкість до тиску всередині опалювальної системи;
 • невисока вартість в порівнянні з аналогічними приладами.

Однак сталеві радіатори мають і такі недоліки, як:

 • підвищений ризик утворення корозії;
 • обмежена можливість використання в централізованих системах опалення, де в теплоносій додають лужні реагенти;
 • неможливість монтувати конструкції з більшим чи меншим числом секцій, як у чавунних радіаторів, оскільки сталеві прилади випускають готовими панелями.

Різновидом сталевих приладів є трубчасті радіатори, які за зовнішнім виглядом нагадують старих знайомих – чавунні секційні прилади. Їх перевагою є цікавий дизайн, різні форми і розміри. Деякі виробники випускають такі пристрої з внутрішнім покриттям сталі полімерними речовинами для зменшення ризику утворення корозії.

Недоліком подібних приладів є те, що в місцях зварювання окремих елементів є ризик утворення корозії і, як наслідок, протікання.

Їх також не рекомендується використовувати в централізованих опалювальних магістралях, через присутність в теплоносії лужних добавок.

Алюмінієві радіатори

Автономні види опалення будинку найчастіше виконують у вигляді труб і радіаторів, по яких циркулює гаряча вода. Тому такі системи називають водяним опаленням. І тут доречно згадати про алюмінієві радіатори. Вони відрізняються невеликою вагою, що дозволяє монтувати їх навіть на легкі перегородки та стіни.

До переваг таких приладів відносяться:

 • естетичний вигляд;
 • невелика вага;
 • висока степінь тепловіддачі;
 • можливість регулювання температурного режиму в приміщенні за допомогою вбудованих термоголовок або кранів.

Недоліками є:

 • підвищені вимоги до складу теплоносія, який не повинен містити твердих мікрочастинок, здатних зруйнувати алюміній, і хімічних добавок;
 • досить часте випускання повітря з верхніх регістрів;
 • різьбові з’єднання алюмінієвих елементів не є надійними в плані протікання
Біметалеві радіатори

Потрібно віддати належне приладам, виготовленим зі сплаву сталі та алюмінію. Їх технічні характеристики відповідають всім сучасним вимогам, що пред’являються до радіаторів опалення.

Конструкція даних пристроїв являє собою сталеву серцевину, покриту алюмінієм. Теплоносій, рухаючись по сталевих елементах, не завдає шкоди алюмінію, тому такі прилади можуть використовуватися і в централізованих системах опалення. Однак вартість їх трохи вище, ніж всіх інших. А це гальмує їх широке поширення.

На підставі інформації про опалювальні прилади і системи можна зробити оптимальний вибір для заміського будинку. Але жоден радіатор не зможе ефективно працювати, якщо сам будинок погано утеплений. Якісна теплоізоляція стін, підлоги і стелі допоможе економити на енергоносіях – будь то газ, вугілля з дровами або електрика. А вибір самої системи опалення та радіаторів вже залежить від домовласника і його переваг.