+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Вентиляція у ванній кімнаті та санвузлі

 

У кожному будинку або квартирі найбільш відвідуваними кімнатами залишаються ванна і санвузол або приміщення, яке їх об’єднує.
Вентиляція у ванній кімнаті так само важлива, як і в інших приміщеннях.
Витяжка в таких приміщеннях – це не тільки видалення пари і неприємних запахів, а й приплив свіжого чистого повітря.

 

Проблеми в ванних кімнатах і санвузлах:

  • Підвищена вологість, яка порушує норми санітарно-гігієнічних умов;
  • Конденсат на поверхнях плитки, дзеркалах, меблів;
  • Розвиток грибків і плісняви, оскільки надмірна вологість створює ідеальні умови для їх виникнення і розмноження;
  • Зайва волога, а в добавок і невідфільтрованого вода з міського водопроводу псують сантехніку, побутову техніку і провокують виникнення корозії;
  • Неприємний запах, який потрібно відразу видалити з туалету;
  • Підвищена температура повітря і багато пари після рясного використання гарячої води під час прийняття душу або ванни;
  • Дискомфортні умови, а значить погіршення мікроклімату, що негативно впливає не тільки на якість проведення часу у ванній кімнаті, а й на здоров’я господарів і гостей будинку.

Типи вентиляції ванної кімнати

Існує кілька способів забезпечити вентиляцію ванної кімнати. Вентиляція ванної кімнати буває природною і примусовою (або додатковою). Перший і найпростіший – природна вентиляція кімнати, коли повітря видаляється через вентиляційну решітку, а надходить через щілину між підлогою і дверима.

Природна вентиляція, як правило, закладена в самій конструкції будинку, та складається і системи повітроводів. Безпосередньо у ванну кімнату виводяться тільки ґратки (решітки) для забору повітря. У більшості випадків, використання природної вентиляції вкрай неефективно. Це обумовлено тим, що необхідна нормальна циркуляція повітря в приміщенні, а такої може й не бути у зв’язку з відсутністю протягів і будь-якого руху повітря. У той же час вентиляційні канали можуть забиватися, а якщо ванна велика, то природної вентиляції буде недостатньо. У такому випадку користуються витяжними вентиляторами.

Ідеальний вихід — використання примусової вентиляції ванної. Сюди відноситься встановлення спеціальних вентиляторів. В основному для вентиляції ванної кімнати використовуються настінні вентилятори, двигун яких ховається в стіну, а безпосередньо в саме приміщення виходить тільки забірна решітка.

 

Що стосується функціоналу, то вентилятори для ванної кімнати краще всього вибрати з датчиком вологості. Такі пристрої трохи дорожчі, але вони будуть вмикатися тільки тоді, коли вологість перевищить допустиму норму. Видалятися повітря з ванної повинен по системі повітроводів і обов’язково виводитися назовні, найкраще через дах.

 

Подібні правила застосовані і до вентиляції санвузлів. Зазвичай для вентиляції туалетної кімнати вистачає одного витяжного вентилятора, який встановлюється на місце звичайної вентиляційної решітки. Для оптимальної і комфортної роботи, такі пристрої можна під’єднати до джерела світла — вони будуть автоматично вмикаатися разом з лампочкою, коли хтось заходить до кімнати. Якщо його шум створює дискомфорт, то можна придбати вентилятори з таймером, які будуть активуватися після того, як людина покине туалет.

Вентилятори для ванної кімнати і санвузла

Настінні вентилятори

Примусову вентиляцію, можна реалізувати за допомогою різного обладнання, в залежності від розміру приміщення і можливості монтажу в конкретному приміщенні. Найпоширенішим обладнанням для вентиляції ванних кімнат, санвузлів, душових є настінні вентилятори. Такі вентилятори, надзвичайно прості в монтажі, монтуються прямо в стандартний отвір. Ринок таких вентиляторів дуже різноманітний, доступні вентилятори в звичайному виконанні, дизайнерські серії — для людей, які дуже вимогливі до зовнішнього вигляду техніки.
Технічні можливості вентиляторів не обмежені, для користувача доступні вентилятори з датчиком вологості (гігростат сприяє постійній підтримці оптимального рівня вологості, включаючи вентилятор, коли її рівень перевищує норму), таймером ввімкнення і вимкнення (затримує роботу пристрою на задані користувачем хвилини), датчиком руху (реагуючи на присутність людини в санвузлі, запускає роботу вентилятора), регулюванням швидкості дозволяє використовувати витяжний пристрій економічно, уповільнюючи обороти двигуна, коли немає потреби в дуже ефективній вентиляції,фотоелектронікою, яка включає вентилятор одночасно з ввімкненням освітлення у ванній.

Канальні вентилятори для ванних кімнат

Крім настінних вентиляторів, у приміщеннях ванних кімнат, туалетів або санвузлів часто використовуються канальні вентилятори.

Таку назву вони отримали за рахунок способу монтажу: їх встановлюють в повітряних каналах круглого, прямокутного і квадратного перерізу. Завдяки цьому, механізм пристрою повністю прихований від очей користувача і не буде шкодити загальному інтер’єру приміщення.

Для будинків, квартир, у яких проектується повноцінна система вентиляції або ж просто ванна великого об’єму, необхідно використовувати канальні вентиляторів. Їх перевага полягає в тому, що перебуваючи у ванній чи туалеті, людина не бачить ніякого обладнання, лише красиву гратку або дифузор. Такі вентилятори монтуються приховано у підстелевому просторі або в підсобному приміщенні, повітря забирається з приміщення через систему повітроводів.