+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

В КНУБА відкрили лабораторію енергозберігаючої вентиляції

 

У Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) відкрилася навчально-дослідна лабораторія з вивчення сучасних енергозберігаючих систем повітрообміну і рекуперативної вентиляції.

Завдання лабораторії – познайомити майбутніх архітекторів, інженерів ОВК, екологів з сучасними інженерними енергозберігаючими системами в будівлях: як їх слід використовувати, як вони працюють, що потрібно передбачити при проектуванні будинків, які особливості і характеристики установок різного типу.

Спонсори оснастили лабораторію натурними зразками сучасних систем рекуперації провідних зарубіжних і вітчизняних виробників, елементами HVAC, зовнішніми компонентами, іншим обладнанням. Зокрема, в лабораторії представлені рекуперативні теплообмінники зі Швеції, Литви, України та ін. Список зразків обладнання буде з часом поповнюватися новими установками і компонентами.

У лабораторії планується не тільки проводити навчальні заходи, а й займатися науково-дослідницькою діяльністю, проводити експерименти і виміри параметрів повітряного середовища систем вентиляції та кондиціонування, а також розробляти нові рішення для підвищення енергозбереження за рахунок нових енергоефективних технологій та узгодженої роботи з іншими елементами HVAC. У планах лабораторії, в тому числі -оптимізація алгоритмів для систем автоматики, розробка комбінованих рішень. Як зазначали фахівці-будівельники, сучасні студенти-архітектори недостатньо знайомі з новітніми підходами до енергозбереження, а це позначається на споживанні енергії будівлею для підтримування комфортних параметрів. Поява лабораторії усуне цю прогалину,

Цікавий розділ лабораторних робіт для екологів – студенти вчаться визначати, яке обладнання ОВК забезпечує мінімальні викиди парникових газів.