+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Україна впевнено крокує в бік енергетичної незалежності

 

У своїй статті “Ukraine makes strides towards energy independence”, авторитетне видання Financial Times зазначає, що Україна впевнено крокує до набуття енергетичної незалежності.

За останні три роки Україна досягла великих успіхів у створенні конкурентоспроможних національних енергетичних ринків. Нові закони відповідають інтересам інвесторів і відкривають можливості в країні, яка незабаром стане енергетичним хабом Європи. Закони, що стосуються ринку газу, ринку електроенергії і незалежних регуляторів, заклали основу для демонополізації і лібералізації енергетичних ринків України.

Зокрема, в кінці 2017 року Україна прийняла нові умови для газодобувних компаній, які відкривають можливість для України стати частиною східноєвропейського газового вузла і навіть експортером газу. Нові податкові правила роблять Україну найпривабливішою країною в регіоні для інвестицій у видобуток газу.

Згідно оглядам інвестиційної політики ОЕСР, з 2016 року Україна досягла значного прогресу у вдосконаленні своєї  інвестиційної політики. Інвестиційне законодавство значно покращилося з точки зору встановлення принципу недискримінації іноземних інвестицій і загальних положень про охорону іноземних інвестицій.

Україна стає все більш привабливою в якості інвестиційного спрямування. Світовий банк очікує, що в середньостроковій перспективі економіка буде рости на 3-4% на рік. Прямі іноземні інвестиції щорічно приростають з двозначними відсотковими показниками. Україна зараз займає 80-е місце в звіті Всесвітнього банку «Простота ведення бізнесу» в 2017 р, що на три позиції вище, ніж в попередньому році, і на 57 позицій вище, ніж в 2013 р ..

Україна очолює регіон Східної Європи та Близького Сходу за привабливістю для потенційних інвесторів. Згідно з оновленими прогнозами від Moody’s, Київ поліпшив інвестиційний прогноз від стабільного до позитивного.

Незважаючи на існуючу ситуацію на сході країни, ринки України, безумовно, будуть рости. Для України відкривається вікно можливостей для інвесторів, що привнесе значний внесок у загальну енергобезпеку в Європі.

Україна до 2022 р може стати енергетично незалежною.