+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Україна стає “зеленою”

 

Україна має всі можливості до 2050 року відмовитися від викопного палива і довести частку «зеленої» енергії в забезпеченні своїх енергопотреб до 91%.

Про це свідчать результати звіту «Перехід України на відновлювану енергетику до 2050 року», який був оприлюднений 24 жовтня 2017 року. Перехід до звіту по посиланню.

Відзначається, що в структурі виробництва електроенергії частка вітрових станцій може досягти 45%, сонячних – 36%, а біомаси та відходів в структурі виробництва теплової енергії – до 73%.

Поділяючи думку експертів, голова Держенергоефективності Сергій Савчук пояснив, чому такий енергетичний перехід можливий. По-перше, щорічно у всьому світі технології виробництва «чистої» енергії дешевшають. По-друге, в Україні є значний ресурсний потенціал, а також проведена фінансова децентралізація, яка надає більше можливостей регіонам по реалізації «зелених» проектів. «Крім цього, відновлювальна енергетика починає приносити більше нових інвестицій в українську економіку, ніж будь-яка інша галузь, і відкривати нові горизонти розвитку», – підкреслив Савчук.

Також голова Держенергоефективності наголосив на необхідності створення додаткових механізмів фінансування «зелених» проектів.

«Нам потрібно створювати« green banks », які спеціалізуються саме на проектах відновлюваної енергетики та надають початкові інвестиції. Такому банку в Україні потрібно мати технічний офіс, який буде допомагати розробляти якісні «зелені» проекти.