+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

“Тепла підлога” зігріє душу

Де б Ви не жили, в стандартній однокімнатній квартирі або комфортабельному котеджі, однаково хочеться створити максимальний комфорт і затишок власного житла. Одним з головних таких показників є температура приміщення. Особливо це стосується підлоги. Дуже неприємно наступати на холодний кахель або паркет, доводиться шукати тапочки або одягати вовняні шкарпетки.

Таким чином, холодна підлога створює відчуття дискомфорту. Для вирішення цієї проблеми і створені підлоги з підігрівом – «теплі підлоги».

Тепла підлога є найбільш зручним видом опалення, при якому відбувається рівномірне нагрівання повітря. Це вигідніше звичайних радіаторів, так як в якості опалювального приладу виступає вся поверхня підлоги. В результаті екологічно чисте тепло розподіляється по всьому периметру приміщення.

Підлогове опалення буває двох типів: водяне і електричне.

В системі водяної теплої підлоги нагрівальними елементами є металопластикові труби з циркулюючою гарячою водою. Передача тепла відбувається від гарячої води підлозі, а від неї –  приміщенню, що обігрівається.

Водяна тепла підлога економічніша в експлуатації, але дорожча при монтажі в порівнянні з електричною. Однак тему водяної системи ми докладно розглянемо наступного разу, а поки вивчимо електричну теплу підлогу і способи її монтажу.

Незважаючи на економність і довговічність електричної кабельної системи опалення, воно не дуже популярне у більшості споживачів. Пояснюється це незнанням і страхом обладнати своє житло чимось дуже складним і в плані монтажу, і в плані обслуговування. Однак, це зовсім невірна думка – в багатьох країнах світу подібна техніка вже не «екзотика», а звичайна реальність.

Принцип роботи даної системи заснований на особливому електрокабелі, який укладається в підлогу і під дією слабкого струму нагрівається, випромінюючи тепло.

Конструкція нагадує багатошаровий сендвіч. Внизу на бетон по черзі укладається теплоізоляція, дротяна сітка, електрокабель і вирівнюючий розчин. Фінішним покриттям для теплої підлоги служать самі різні матеріали: лінолеум, паркет, ламінат, ковролін, і навіть натуральний камінь або керамічна плитка.

Як бачите, все досить легко, треба знати всього лише кілька простих правил. Наведемо головні з них:

1.  Кабель для теплої підлоги не вкладається безпосередньо під меблями.
2.  Основа
для настилу має бути сухою і рівною.
3. 
Нагрівальний кабель не укорочується,  не подовжується. Забороняється його розрізати.
4. 
Установку системи треба продумати заздалегідь, до того, як буде укладено покриття.
5. 
Тепла підлога вмикається тільки після повного затвердіння бетону.

З монтажем все зрозуміло: економно, зручно, швидко … Слід зазначити, що монтаж теплої підлоги проводиться як зі стяжкою, так і без. Напевно, багатьох відлякує питання про безпеку незвичнайної електричної установки. Не хвилюйтеся,  екранований нагрівальний кабель, що застосовується, відповідає всім сучасним вимогам, гарантуючи Вам абсолютну безпеку.

У пресі та інших джерелах інформації часто розповідається про шкідливий вплив на людину електромагнітного поля. Однак не варто забувати, що нагрівальні кабелі задовільняють всім існуючим нормам на електромагнітне випромінювання, інакше б їх просто не було. Тому подібні «міфи» можуть поширювати лише люди, які не знайомі з особливістю системи, але бажаючі «голосно заявити про себе». Згадайте, що у Вас на кухні стоїть мікрохвильова піч, а в поліклініці проводяться сеанси УВЧ, і Ви зрозумієте, що всюди нас оточують електромагнітні поля, але боятися їх не потрібно.

А тепер повернемося до теплої підлоги. Поговоривши про безпеку, не можна залишити поза увагою й інші її переваги:

  • По-перше, це економічність. Оптимальний розподіл температури дозволяє значно зменшити витрати на опалення, так як традиційні системи обігрівають більше не підлогу, а простір під стелею.
  • По-друге, Вам не доведеться думати про ремонт і технічне обслуговування системи підігріву підлоги – вони просто не потрібні! Встановлена одного разу, тепла підлога прослужить так довго, що встигне Вам набриднути.
  • Також не варто турбуватися і за інтер’єр приміщення. Невидима для ока кабельна система анітрохи не зашкодить Вашому дизайну, а настінний терморегулятор лише додасть приміщенню витончений смак сучасності.

Спеціальні терморегулятори для теплої підлоги дозволяють управляти температурою в автоматичному режимі або вручну. За бажанням можна запрограмувати підтримання заданої температури в будинку або включити обігрів на певний час.

Комфорт з теплою підлогою очевидний! Ви зможете вдома ходити босоніж,  не боячись завдати шкоди здоров’ю, будете спокійні за дітей, що граються на ньому, і збережете природну вологість повітря.

Тепла підлога використовується в якості основної або допоміжної системи опалення. Основна (тобто єдина) система підігріву підлоги більш підходить при індівідуальному будівництві котеджу або заміського будинку, так як потребує особливого проектування і розрахунку.

Найчастіше така техніка застосовується з метою доповнення до вже існуючої системи опалення. Як приклад, розглянемо дитячу кімнату. Ви можете при включеному опаленні відкрити кватирку,  не боячись протягу, і вимкнути його, коли температура стане оптимальною для дитини. Крім програмованого Вами температурного режиму, в пріміщенні стані легше и вільніше дихати. Мінімальні теплові потоки не викликають циркуляції в повітрі  частинок пилу. Для порівняння: звичайні радіатори спалюють кисень и пересушують повітря.

Тепла підлога – це просто знахідка для жителів «хрущівок». ЦІ будівлі називають «будинками холодного типу», тому що велика частина тепла виходить з них назовні крізь тонкі стіні. При цьом такі прилади, як радіатори, ставити марно – вони «приречені» на роботу вхолосту.

Як бачите, система опалення «тепла підлога» має безліч переваг, будучи однією з найефективніших и комфортних. З нею Ви зможете здійснити  найрізноманітніші проекти!

Важливу роль відіграє й ціна. Звичайно, тепла підлога коштує дорожче звичайного радіатора, але і користі від неї значно більше. При цьому загальна вартість буде залежати від площі приміщення, де встановлюється система. Вам не обов’язково обладнати всю квартиру підлогою з підігрівом, оберіть для неї тільки найнеобхідніші місця (наприклад, ванну і туалет). Це значно заощадить Ваші витрати.

Найважливіше – пам’ятайте, що якою б високою Вам не здавалась ціна на перший погляд, вона все-одно окупиться за багаторічний термін експлуатації..