+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Створена система кондиціонування, яка не потребує електрики

Дослідники зі Стенфордського університету розробили високотехнологічну оптичну поверхню, на основі якої створено систему кондиціонування, яка майже не вимагає електричної енергії для своєї роботи. В якості теплоносія в цій системі використовується вода, яка проходить через теплообмінники, розміщені під оптичною поверхнею. Ці поверхні, за рахунок структури поверхні, відбивають більше 97 відсотків енергії падаючих на них сонячних променів, одночасно розсіюючи в навколишнє середовище теплову енергію, що переноситься водою. І такий підхід дозволяє різко знизити кількість енергії, що необхідна для кондиціонування внутрішніх приміщень будівель.

Проведені випробування системи “пасивного охолодження” показали, що вода в цій системі може бути охолоджена до температури, на 3-5 градусів Цельсія нижче температури навколишнього середовища. Взявши за основу зібрані експериментальні дані, дослідники зі Стенфорда створили математичну модель охолоджуваної будівлі, що знаходиться в місці з сухим і гарячим кліматом, відповідним клімату в районі Лас-Вегаса. Економія електроенергії за рахунок використання системи пасивного охолодження склала 14.3 МВт * год протягом одного літнього місяця, що відповідає 21-відсотковій економії від загальної кількості  енергії, що витрачається на кондиціювання.

Згідно з наявними даними, на охолодження і кондиціонування витрачається близько 15 відсотків від електроенергії, що виробляється на всій земній кулі, а до 2050 року загальна кількість енергії, що витрачається на кондиціювання збільшиться ще в 10 разів. Тому, навіть 20-відсоткова економія енергії призведе до економії величезних сум грошей і істотного зниження кількості викиду в атмосферу парникових газів.

В даний час дослідники зі Стенфордського університету заснували нову компанію під назвою SkyCool Systems, яка буде займатися подальше роботою і комерціалізацією технології пасивного охолодження. Нова система буде розроблятися з прицілом на її легку інтеграцію в існуючі системи кондиціонування повітря різних типів і виробників, включаючи і системи охолодження інформаційних центрів, де економія енергії грає одну з головних ролей.

 

За матеріалами https://portaltele.com.ua