+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Швеція ратифікувала «поправку Кігалі» до Монреальського протоколу

Після ратифікації поправки Швецією черговий етап скорочення використання холодоагентів з високим потенціалом глобального потепління почнеться в 2019 році.

Щоб поправка вступила в дію, було необхідно, щоб її ратифікували 20 країн. Тепер, з приєднанням Швеції, скорочення використання холодоагентів – гідрофторвуглеців (ДФУ) з високим потенціалом глобального потепління стало неминучою реальністю. Поправка про скорочення використання гідрофторвуглеців (ДФУ) вступить в дію з січня 2019 року.

Відповідно до вимог поправки розвинені країни, що приєдналися в перший рік скоротять виробництво і споживання ГФУ з високим ПГП на 10%, а до 2024 року – на 40%. У тому ж році підключаються країни, що розвиваються. Багато виробників кліматичного обладнання з попередженням впроваджують нові холодоагенти замість тих, що використовуються в даний час. Для стимуляції такого переходу в Європейському союзі законодавчо запроваджено квоти на виробництво ДФУ, що впливають на глобальне потепління.

До популярних на ринку кондиціонування холодоагентів з високим ПГП відносяться R-134а, R-407а / c, R-410a. Першою компанією, що випустила в 2013 році кондиціонер на перспективному холодоагенті R-32 – заміннику R-410a, стала компанія Daikin. У 2018 року вже понад 50% кондиціонерів Daikin побутової лінійки використовуватимуть R-32. Внутрішні блоки Sky Air серії A зараз можуть працювати з зовнішніми блоками і на R-32, і на R-410a.

Вже зараз при виборі обладнання бажано враховувати термін його експлуатації (можливо, ресурс буде вироблений до того, як обмеження торкнуться нашого ринку), передбачити можливість заміни холодоагенту без заміни системи (у провідних виробників така можливість є), або ж відразу закладати в проект обладнання на нових холодоагентах, щоб уникнути будь-яких можливих проблем.

За матеріалами The Cooling Post