+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Що таке вентиляційна установка?

 

 

Вентиляційна установка – це  зібране обладнання, яке забезпечує  приміщення, що обслуговується вентиляцією (необхідний повітрообмін в приміщенні). Комплектація обладнання залежить від вимог до вентиляції приміщення.

Вентиляція – це оновлення повітря в приміщеннях для видалення надлишків теплоти, вологи, шкідливих речовин. З метою забезпечити в будівлі допустимі метеорологічні умови і чистоту повітря.

Повітрообмін – це заміна використаного повітря (з підвищеним вмістом вуглекислого газу і вологи) свіжим. Ці дії в повному обсязі або частково (в залежності від виду та можливостей) і виконує вентиляційна установка.

Типи вентиляційних установок:

                      

   Моноблочні                                                                    Секційні                                                                                Наборні

Схема роботи моноблочної вентиляційної установки виглядає так:

Повітря з вулиці проходить очистку (фільтр) і нагрів (рекуператор і калорифер) і надходить в приміщення. Використане повітря знову проходить очистку (для уникнення забруднення рекуператора, так як він збирає конденсат). Якщо буде проходити вологе повітря, рекуператор покривається шаром бруду. Потім повітря виводиться назовні.

Стандартна моноблочна установка складається з таких елементів:

 

  •   Вентилятор;
  •   Калорифер;
  •   Фільтр;
  •   Датчик стану фільтра;
  •   Система автоматики (можливо зовнішня);
  •   Термо-шумоізольований корпус.

Вентилятор – це пристрій, який забезпечує рух повітря в потрібному напрямку. У вентиляційних установках розміщують припливний вентилятор (забезпечує подачу повітря з вулиці в приміщення) та витяжний (забезпечує відведення внутрішнього повітря назовні).

Калорифер (нагрівач) – це пристрій, який забезпечує підігрів вхідного повітря. Він буває водяний і електричний.

Фільтр – це частина установки, яка служить для очищення повітря. При цьому є фільтр як для вхідного потоку, так і для вихідного. На відміну від перерахованих вище елементів, його потрібно періодично чистити і змінювати.

Датчик стану фільтра – по суті, це датчик перепаду тиску. Він реєструє упадок тиску після фільтра і сигналізує про його забрудненні системі автоматики.

Система автоматики – блок управління вентиляційної установкою. Управляє температурою, іноді швидкістю обертання вентилятора, володіє захисними функціями і т.д.

Термо-шумоізольований корпус – спеціальний корпус з ізолюючим матеріалом, що поглинає звукові вібрації.