+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Що таке тепловий насос і як він працює?

Тепловий насос – це альтернатива газовому або електричному котлу, принцип роботи, якого грунтується на виробленні тепла. Тепловий насос   не виробляє тепло він бере енергію повітря з вулиці, води або ж грунту, і переносить в приміщення. Таким чином, тепловий насос може працювати на опалення, кондиціонування повітря і навіть на підігрів води.

Принцип роботи теплового насосу

Принцип роботи звичайного кондиціонера заснований на тому, що в режимі охолодження холодоагент, киплячий у випарнику внутрішнього блоку кондиціонера, поглинає тепло кімнатного повітря і передає його в конденсатор зовнішнього блоку, де при конденсації холодоагенту тепло виділяється і передається навколишньому середовищу. Принцип роботи теплового насосу зворотній і заснований на зміні напрямку переміщення тепла в протилежному напрямку.

Один з можливих варіантів теплового насоса – парокомпресійна холодильна установка, яка складається з наступних
основних компонентів: компресор, конденсатор, розширювальний вентиль і випарник. Газоподібний холодоагент надходить на вхід компресора. Компресор стискає газ, при цьому тиск і температура газу збільшуються (універсальний газовий закон Менделєєва-Клапейрона). Гарячий газ подається в теплообмінник, що називається конденсатором, в якому він охолоджується, передаючи своє тепло повітрю або воді, і конденсується – переходить у рідкий стан. Далі на шляху рідини під високим тиском встановлений розширювальний вентиль, що знижує тиск і температуру холодоагенту. Компресор і розширювальний вентиль ділять замкнутий гідравлічний контур на дві частини: сторону високого тиску і сторону низького тиску. Проходячи через розширювальний вентиль, частина рідини випаровується, і температура потоку знижується. Далі потік холодоагенту надходить у теплообмінник (випарник), пов’язаний з навколишнім середовищем (наприклад, повітряний теплообмінник на вулиці). При низькому тиску рідина випаровується (перетворюється в газ) при температурі нижче, ніж температура зовнішнього повітря. В результаті частина тепла зовнішнього повітря переходить у внутрішню енергію холодоагенту. Газоподібний холодоагент знову надходить у компресор, і, таким чином, контур замикається.

Системи, які переносять тепло від менш нагрітого середовища до більш нагрітого, називають тепловими насосами. Компресор в зовнішньому блоці стискає газоподібний холодоагент, підвищуючи його тиск і відповідно температуру до 50- 60°С. Стиснутий холодоагент надходить у внутрішній теплообмінник, де конденсується і нагріває воду, яка надходить до споживачів тепла (фанкойли, радіатори, «тепла підлога», система гарячого водопостачання). Далі сконденсований холодоагент направляється назад в зовнішній блок, де після розширювального пристрою його тиск падає, а температура знижується нижче температури навколишнього середовища. Таким чином, холодне зовнішнє повітря нагріває холодоагент (віддає тепло). У результаті потужність компресора витрачається лише на стиснення і переміщення холодоагенту, а тепло він отримує із зовнішнього повітря

У режимі опалення або нагріву води, холодоагент випаровується в зовнішньому блоці і конденсується у внутрішньому блоці. Через теплообмін з водою у внутрішньому блоці, вода поглинає тепло і нагрівається в той час як холодоагент віддає тепло і конденсуєтся. У режимі охолодження (кондиціонування), холодоагент конденсується в зовнішньому блоці, поглинає тепло та
випаровується у внутрішньому блоці. Через теплообмін з водою у внутрішньому блоці, температура води і зменшується і вона звільняє тепло, а холодоагент поглинає тепло і випаровується. Користувач може встановлювати температуру вихідної води за допомогою дротового контролера.

Реверсний режим
Система може працювати в режимі кондиціонування, тим самим забезпечуючи потребу в охолодженні повітря в літній період.

Комфорт
Інтелектуальна система управління дозволяє встановлювати автоматичний режим роботи, а також налаштовувати індивідуальні параметри.

Економія електроенергії
Повітряні теплові насоси виробляють до 4,45 кВт теплової енергії на кожен витрачений кіловат електроенергії, що робить їх набагато ефективніше інших способів нагріву води для побутових потреб і опалення.

Екологічність
У системах з тепловими насосами електроенергія витрачається тільки на перенос тепла, а не на його виробництво. Крім
того, при експлуатації обладнання не завдає шкоди навколишньому середовищу, тому що не використовує вуглеводневу
сировину

Заощадливість
Використання теплового насоса в існуючій системі опалення дозволяє частково або повністю відмовитися від використання природного газу

Багатофункціональність
Теплові насоси можуть використовуватися одночасно в якості системи гарячого водопостачання (ГВП), кондиціонування, опалення і системи «тепла підлога».