+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Рекомендації по вибору водонагрівача

 

Для нас, простих жителів міста, літо щорічно затьмарюється відключенням гарячої води. Скільки незручностей це приносить, Ви знаєте самі, а вже якщо в квартирі маленькі діти, то без гарячого водопостачання просто не обійтися.

Щоб не залежати від комунальних служб, найкраще придбати водонагрівач, переваги якого гідно оцінить вся Ваша родина. Найголовніше – визначитися, який із них підійде більше. Тому мета даної статті – допомогти Вам розібратися в водонагрівальної обладнанні, яке в широкому асортименті представлено зараз на ринку.

Газовий проточний водонагрівач («газова колонка»)

Нехай Вас не лякає назва «газова колонка». Мова йде не про ті старовинні прилади, які повсюдно стояли в будинках «сталінського» типу, а про сучасні газові прилади, що поєднують високу ефективність зі стильним дизайном.

Газовий водонагрівач за своїми споживчими властивостями нітрохи не поступається електричному, а в чомусь навіть перевершує його. Наприклад, багато користувачів відзначають економну роботу відповідно до встановлених тарифів на газ.

Вибираючи такий прилад, обов’язково поцікавтеся його потужністю. При одночасному користуванні гарячою водою відразу в декількох місцях (наприклад, у ванній кімнаті і на кухні) Вам потрібен потужний агрегат (24 кВт). Якщо ж такої необхідності немає, то досить приладу середньої потужності (18-19 кВт).

На особливу увагу заслуговують газові водонагрівачі шведської компанії Electrolux. Виготовлені з високоякісних матеріалів, вони мають цілу низку переваг, серед яких повна автоматизація системи запалювання, плавне регулювання температури води, абсолютна надійність при експлуатації – дві системи безпеки. Відносно низька вартість робить газові водонагрівачі доступними для більшості покупців.

Електричний накопичувальний водонагрівач (бойлер)

Накопичувальний бойлер – теплообмінний апарат, здатний нагрівати воду до 55-75 ° С і підтримувати її в автоматичному режимі за допомогою термостата, який включає і вимикає ТЕН (нагрівальний елемент). Об’єктивно розглянемо головні переваги і недоліки цього приладу.

Основна перевага даного типу водонагрівача – економне енергоспоживання, тому його можна під’єднати навіть до звичайної розетки (не потрібно підключення до трифазної мережі електроживлення). До того ж, встановивши такий апарат у себе вдома, Ви отримаєте можливість користуватися відразу декількома водорозбірними точками (наприклад, у ванній і на кухні).

Для нагріву води водонагрівачу потрібна деяка кількість часу, та й компактністю він не відрізняється. Це служить його істотними недоліками. Однак, в даний час випускаються і більш вдосконалені моделі, які не займають багато місця. При бажанні Ви можете розмістити такий прилад навіть під раковиною.

Накопичувальний водонагрівач потребує технічного обслуговування, тому не забувайте час від часу очищати нагрівальні елементи від накипу, що утворюється через погану якість води, і міняти магнієвий анод, що запобігає корозії внутрішнього бака.

У бойлері вода довго зберігає тепло (ефект за аналогією з термосом) завдяки сучасній теплоізоляції, що дозволяє значно економити електроенергію, якщо гріти воду в нічний час (за умови автоматизованої системи обліку та чинного пільгового тарифу). Ви можете навіть спочатку сильно нагріти воду, а потім у міру необхідності розбавляти її з холодною до отримання необхідної температури.

При виборі накопичувального водонагрівача орієнтуйтеся на його ємність. Якщо об’єм бака складає 10-15 літрів, то цього приладу вистачить тільки на те, щоб вмитися і помити руки. Вас це не влаштовує? Ви любите приймати душ? Тоді купуйте прилад нагрівання води місткістю не менше 50 літрів, але його розміри вже не будуть компактними. Ну а для гарячої ванни необхідний бак об’ємом 80-150 літрів. Тому підбір літражу краще узгодити з фахівцями, з огляду на Ваші індивідуальні потреби.

Широкий вибір бойлерів не обмежується лише об’ємом. Існують водонагрівачі, здатні працювати від декількох джерел енергії. Вони користуються великим попитом серед власників котеджів, заміських будинків і дач, де є централізована або автономна система опалення.

За своїм дизайном електричні накопичувальні водонагрівачі бувають як горизонтального, так і вертикального виконання для зручності розташування у Вашій квартирі. Виняток становлять прилади шведської компанії Electrolux (серія EWH SL), які можна розташувати в обох варіантах завдяки особливій конструкції.

Електричний проточний водонагрівач

Такий прилад встановлюється найчастіше в приміщеннях з електроплитами, інакше для його установки не вистачить електричної потужності проводки. У квартиру з газовою плитою, підійде проточний водонагрівач лише малої потужності.

Основна перевага даного виду нагрівача полягає в подачі необмеженої кількості гарячої води, варто лише відкрити кран. При цьому воду не потрібно попередньо готувати для використання. До того ж, відсутня необхідність проведення регулярного технічного обслуговування.

Однак для моментального нагрівання води споживається велика кількість електроенергії, що виключає економічність енергоспоживання на відміну від накопичувального водонагрівача.

Перш ніж зробити покупку, попередньо продумайте, для яких конкретно цілей Вам потрібен саме цей тип приладу, і в залежності від цього виберіть для себе потрібну потужність приладу. В даний час представлений широкий вибір електричних проточних нагрівачів води,  діапазон потужностей яких становить від 3 до 27 кВт. Якщо Ви будете використовувати цю техніку для миття посуду і прийняття душу, то цілком підійде водонагрівач з потужністю до 8 кВт. Інша справа – гаряча ванна. Тут потрібно більш потужний прилад (не менше 13 кВт), для якого необхідне живлення на 3 фази з напругою 380 В. Зазвичай в квартирах воно не передбачене, і щоб підвести таку напругу в своє житло, знадобиться консультація фахівця про граничну потужність мережі. Також професійно треба підходити і до питання про можливість установки нагрівача води проточного типу в заміському будинку.

Якісний проточний водонагрівач забезпечить Вам стабільність подачі гарячої води і безпеку експлуатації в поєднанні з надійністю і довговічним терміном служби.