+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Рекомендації по вибору кондиціонера

Вибір кондиціонера – досить складний і трудомісткий процес. Від правильного підбору залежить термін служби, надійність роботи кондиціонера і, найголовніше, комфорт у Вашому будинку.

Потужність кондиціонера, тип, розташування блоків і інші параметри вимагають точного розрахунку, тому кращий спосіб – звернутися до професіоналів.

Монтаж і установку кондиціонера повинні робити фахівці – так як гарантійні зобов’язання несе саме та організація, яка встановить Вам кондиціонер.

У той же час, є сенс ознайомитися з загальними принципами вибору кондиціонера. Це допоможе, з одного боку, зорієнтуватися в пропозиціях кліматичного ринку, з іншого – визначити ряд параметрів, які знадобляться в подальшому.

Крім того, Ви можете скористатися системою автоматичного підбору кондиціонера.

Приміщення, в якому буде встановлений кондиціонер

Для точного розрахунку потужності кондиціонера необхідно знати, яка площа приміщення, висота стель (об’єм приміщення), врахувати його додаткові теплоізоляційні властивості, а також кількість теплоти, що надходить від побутової техніки і через вікна.

  1. Площа і висота стель.

    Будь-який кондиціонер повинен відповідати по потужності об’єму приміщення, де він встановлений. Якщо потужність апарату недостатня, то він швидко вийде з ладу, працюючи на граничних навантаженнях. А якщо потужність надлишкова, то Ви переплатите зайві гроші. Тому при підборі кондиціонера слід враховувати площу, висоту стель і інші особливості приміщення, де він буде встановлений.
  2. Кількість осіб в кімнаті і наявність тепловиділяючого обладнання.

    Перебуваючи в офісі або вдома, людина виділяє в середньому 100 Вт тепла. В активному стані, наприклад, в спортзалі, тепловиділення збільшується до 200 Вт. Підвищують температуру в приміщенні і електроприлади – комп’ютери, СВЧ-печі, плити і т.п. При підборі потужності кондиціонера слід внести відповідні поправки: якщо для офісного приміщення площею 30 м², в якому знаходяться 2 людини, чиї робочі місця обладнані комп’ютером, досить кондиціонера потужністю 4 кВт, то для залу у фітнес-центрі аналогічної площі, в якому знаходяться 10 осіб , потужність кондиціонера повинна бути вже не нижче 5 кВт.
  3. Розмір вікон та їх орієнтація по сторонах світу.

    Якщо у Вас вікно великого розміру, орієнтоване на південь, то сонячні промені, проникаючі через нього, будуть створювати додатковий теплоприток. Наявність штор або жалюзей на такому вікні, зменшує нагрів приміщення.

4. Останній поверх.

Приміщення, розташовані на останньому поверсі, можуть отримувати додаткове тепло від даху, що нагрівається сонцем.

Який тип кондиціонера вибрати?

В залежності від побажань і технічних можливостей, питання кондиціонування приміщення можна вирішити різними способами. Наприклад, якщо потрібно заощадити, можна встановити мобільний кондиціонер. Такий кондиціонер  можна встановити в будь-якому зручному місці. Якщо в квартирі дві кімнати, то розумно застосувати спліт-систему з різною або однаковою потужністю внутрішніх блоків.

Більш детальна інформація про види і типи кондиціонерів знаходиться тут.

Зверніть увагу!

При роботі кондиціонер осушує повітря – це конструктивна особливість будь-якого кондиціонера. Охолоджуючи повітря в приміщенні, кондиціонер знижує вміст вологи в повітрі. Звичайно, в сухому прохолодному повітрі дихається легше, але це враження оманливе. «Зона комфорту» для людини знаходиться на рівні 40-60% відносної вологості. Для створення в приміщенні оптимальної вологості існують спеціальні прилади – зволожувачі повітря.