+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Припливно-витяжні установки з рекуперацією: призначення, види, будова, функції

 

Моноблочна припливно-витяжна установка – це вентиляційна установка, яка об’єднує в одному корпусі обладнання для переміщення повітря, його очищення і підготовки для подачі в приміщення, що обслуговуються, а також видалення з цих приміщень.

Склад припливно-витяжної установки:
  1. Вентилятори (припливний і витяжний)
  2. Нагрівачі (водяний, електричний або фреоновий)
  3. Охолоджувач (водяний, фреоновий)
  4. Фільтри припливного і витяжного повітря
  5. Система автоматики (датчики, реле і т. д.)
  6. Корпус
  7. Звукоізоляційний матеріал
Призначення і функції припливно-витяжних установок

Вентилятори в таких установках виконують функції припливу і витяжки повітря. Без постійної подачі свіжого очищеного повітря в приміщенні про реальний комфорт людей, що там перебувають можна забути.

Головне завдання такого обладнання – це цілодобова подача кисню, необхідного для нормального функціонування організму.

Але не варто також забувати і про викид відпрацьованого повітря, насиченого вуглекислим газом. Саме тому в сучасних припливно-витяжних установках передбачені функції припливу і витяжки повітря, що працюють одночасно.

Нагрівачі в припливно-витяжних установках призначені для того, щоб запобігати подачі холодного повітря в приміщення. Для цього він попередньо проходить через так звані калорифери і підігрівається до потрібної температури. Дані пристрої можуть бути водяного, електричного або фреонового типу в залежності від способу нагрівання повітря.

Очищення припливного повітря

Очищення припливного повітря також має важливе значення, оскільки воно повинно бути не тільки свіжим, але і безпечним. Тому фільтри глибокого очищення, що застосовуються в припливно-витяжних установках, призначені для видалення з повітря пилу, мікрочастинок, які можуть потрапити з вулиці, а також хвороботворних мікробів та вірусів. Перевагою цих пристроїв є простота їх заміни, яку може здійснити кожен.

Додатковий функціонал

Для зручності користування припливно-витяжними установками в них передбачені пристрої автоматики:

  • датчики рівня відносної вологості,
  • таймер затримки,
  • регулятори швидкості обертання вентиляторів, тощо.

За допомогою таких додаткових елементів керування припливно-витяжною установкою значно спрощується і робить її роботу ще ефективнішою.

Крім того, припливно-витяжні установки мають ще одну перевагу. За рахунок шумопоглинаючого покриття, яке має корпус установки, робота цих пристроїв стає практично безшумною, що дуже актуально в тих приміщеннях, де високі вимоги висуваються до рівня звукового тиску, що створює вентиляційне обладнання.

Висока ефективність теплоутілізації

Сучасні припливно-витяжні системи вентиляції житлових приміщень, громадських, а також промислових доводять свою ефективність не тільки з точки зору санітарно-гігієнічних показників, але і з економічної.

Температура повітря, що видаляється з житлових та офісних приміщень, становить 20-24°С, а для приміщень басейнів – до 30°. Тому доцільно використовувати тепло повітря, що видаляється з приміщення повітря для підігріву припливного за допомогою спеціальних теплообмінників – так званих «рекуператорів». Моноблочні припливно-витяжні установки з вбудованими утилізаторами (теплообмінниками) теплоти витяжного повітря дозволяють істотно знизити витрати не тільки на нагрівання вентиляційного повітря, але і на опалення приміщень.

Такі установки останнім часом знаходять все ширше застосування для вентиляції не тільки великих громадських будівель і приміщень, але і квартир, заміських будинків, котеджів, приватних басейнів, а також у промисловості.
Припливно-витяжні установки з перехресними або роторними теплоутилізаторами мають високу ефективність теплоутілізаціі, що досягає у різних моделей від 55 до 85%. Це дозволяє забезпечити більше, ніж дворазове зниження експлуатаційних витрат на нагрівання припливного зовнішнього повітря.
Варіанти виконання моноблочних припливно-витяжних установок:

Вертикальні – для монтажу на стіні і вертикального підключення всіх повітропроводів.

Горизонтальні – для монтажу на перекритті і горизонтального підключення повітроводів з двох сторін.

Підвісні – для монтажу під перекриттям і горизонтального підключенням повітроводів з протилежних сторін.

 

Керування роботою припливно-витяжних установок

Управління і регулювання моноблочними припливно-витяжними установками здійснюється через стандартні пульти керування, що поставляються до установок, або через окремий щит управління з контролером, який комплектується необхідними елементами автоматики.

Залежно від використаного обладнання та автоматики швидкість вентилятора і потужність нагрівача або охолоджувача може регулюватися плавно або покроково.

Можливе підключення таймера і програмування режимів роботи й параметрів припливного та витяжного повітря, що подається і видаляється установкою.

В установках з водяними калориферами необхідно забезпечувати додатковий захист теплообмінника від заморожування взимку, тому система автоматики таких установок складніша.

Переваги моноблочних припливно-витяжних установок:
  1. Компактні розміри (все обладнання зібрано в одному корпусі).
    Одними з головних переваг моноблочних припливно-витяжних установок є їх компактність і мобільність. Всі необхідні для вентиляції елементи зібрані в одному пристрої і легко можуть монтуватися в будь-якому приміщенні. Це спрощує не тільки користування установкою, але й її обслуговування вентиляції.
  2. Низький рівень шуму (особливо для установок в звукоізольованому корпусі).
    Можливість розмістити обладнання безпосередньо в обслуговуваному приміщенні.
  3. Швидкий монтаж.
  4. Простота доступу і обслуговування входить до складу установки обладнання.
  5. Можливість рекуперації енергії.
    Особливої уваги заслуговує функція рекуперації, за рахунок якої істотно економляться кошти на експлуатацію обладнання. Це дозволяє утилізувати тепло відпрацьованого кімнатного повітря і використовувати його в якості додаткового джерела енергії для роботи установки.