+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Принцип роботи фанкойла

 

Що таке фанкойл? Це пристрій, що забезпечує процес теплообміну усередині кожного приміщення. Його завдання – підтримка температури повітряного середовища на заданому рівні, для цієї мети агрегат забезпечений необхідними приладами і засобами автоматизації.

Діє він за тією ж схемою, що і драйкулери: через алюмінієвий радіатор, всередині якого циркулює вода, осьовим вентилятором проганяється повітряний потік. Пройшовши через ребра теплообмінника, він віддає теплову енергію воді, а сам охолоджується і повертається в кімнату. Робоча схема фанкойла показана нижче на малюнку.

 

Фанкойл

1 – панель для підключення електричного обладнання; 2 – корпус агрегату в касетному виконанні; 3 – вентилятор; 4 – теплообмінник з алюмінію або міді; 5 – ванночка для конденсату; 6 – клапан повітряний з фільтром; підключення трубки і конденсатного насоса.

Оскільки робота фанкойлів в літню пору пов’язана з великою витратою охолоджуваних повітряних мас, в конструкції агрегату передбачена спеціальна ємність для накопичення конденсату і невеликий насос, що відкачує його в каналізацію. Крім касетного виконання фанкойла, зображеного на схемі, існують канальні, настінні і підлогово-стельові моделі приладів.

На відміну від системи опалення, з’єднання чиллера з фанкойлами здійснюється трубопроводами, покритими теплоізоляцією, в іншому випадку ККД всієї системи відчутно знизиться.

Площа будь-якого житла або громадської будівлі поділена на кліматичні зони з різним температурним режимом. З цієї причини кожну зону повинен обслуговувати один або група фанкойлів, які мають однакові настройки автоматики. Загальна ж кількість фанкойлів визначається розрахунком ще на стадії розробки схеми.

Слід зазначити, що без коректного розрахунку і проектування системи тут не обійтися, так як все перераховане обладнання має досить пристойну вартість. Ціна помилки дуже висока, оскільки невірно підібраний чилер для охолодження води або фанкойл в ту чи іншу кімнату не зможуть забезпечити необхідний мікроклімат, а переробляти все по новій буде дуже дорого.

Системи чилер – фанкойл відрізняються ефективною роботою і економією енергоресурсів, для виробництва 3 кВт холоду потрібно орієнтовно 1 кВт електроенергії. Але проектування, придбання обладнання, а також монтаж і обслуговування фанкойлів і чилера вимагають чималих вкладень.