+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Прецизійні кондиціонери

 

У деяких випадках кондиціонування приміщень повинно забезпечувати надточні параметри повітря  з мінімальними відхиленнями від необхідних значень. Коли звичайний кондиціонер не може впоратися з таким завданням, то використовуються так звані прецизійні кондиціонери. Назва обладнання походить від слова «precision», що в перекладі означає «точний». Дані кондиціонери обладнані різними типами систем мікропроцесорного управління  і здатні підтримувати в приміщенні точні параметри як по температурі, так і по вологості.

Основні переваги прецизійних кондиціонерів:

  • Точність контролю і управління температури (+ 1 ° C) і вологості (+ 2%);
  • Надійність роботи при безперервній експлуатації;
  • Можливість роботи в широкому діапазоні температур зовнішнього повітря;
  • Простота монтажу та обслуговування;
  • Основні компоненти кондиціонера розташовані у внутрішньому блоці, доступ до яких забезпечується з лицевої сторони кондиціонера;
  • Повна сумісність з системами диспетчерського контролю і системами управління мікрокліматом будівлі.

ПРИНЦИП РОБОТИ ПРЕЦИЗІЙНОГО КОНДИЦІОНЕРА

Комплектація будь-якого прецизійного кондиціонера складається з урахуванням параметрів повітря, які необхідно забезпечити в приміщенні. У систему кондиціонування включаються теплообмінники, вентилятори, компресори, повітроводи, зволожувачі повітря, блок управління системою і різноманітні датчики. У більшості випадків прецизійний кондиціонер – це шафа, хоча зустрічаються і настінні моделі, які незамінні в приміщеннях з обмеженим вільним простором. Виділяють прецизійні кондиціонери з фреоновим, водяним і змішаним типом охолодження.

Фреоновий кондиціонер охолоджує повітря за допомогою холодильного контуру з фреоном і двох теплообмінників, при цьому випарник і конденсатор можуть розміщуватися як в межах одного корпусу, так і в різних блоках (внутрішньому і зовнішньому). У водяних кондиціонерах охолодження здійснюється за допомогою води або водного розчину гліколю і зовнішньої системи (чиллера). Кондиціонери з водяним охолодженням конденсатора не мають теплового насоса, але режим обігріву в цих моделях може забезпечуватися при використанні вбудованих електронагрівачів. Вони простіші по конструкції, більш мобільні за своїм розташуванням, так як можуть встановлюватися практично в будь-якій точці приміщення, куди можна підвести охолоджуючу воду. Крім того, кондиціонери з водяним охолодженням конденсатора мають меншу вартість у порівнянні з прецизійними кондиціонерами з повітряним охолодженням. Основна проблема в разі застосування прецизійних кондиціонерів з водяним охолодженням – необхідність використання системи оборотного водопостачання (системи охолодження води, що циркулює через гарячий конденсатор). Моноблочні кондиціонери включають всі необхідні елементи і являють собою компресорно-конденсаторні випарні секції, об’єднані в єдиному корпусі (моноблоці).
Змішаний тип кондиціонерів працює за допомогою фреонового підводу води.

У конденсаторній секції розташовуються компресор і конденсатор, а в випарній звичайно випарник, терморегулюючий клапан, вбудований пульт управління і автоматика.

Варто відзначити наявність в прецизійних кондиціонерах енергозберігаючої системи вільного охолодження (Free Cooling). У тому випадку, коли знижується температура зовнішнього повітря, воно подається в кондиціонер і використовується для охолодження внутрішнього повітря. При цьому компресор переходить в економний режим роботи або може відключитися зовсім. Таким чином, не тільки зростає термін експлуатації прецизійного кондиціонера, але і скорочується споживання енергії.

Де використовують прецизійні кондиціонери?

Найчастіше прецизійні кондиціонери можна зустріти в приміщеннях з великою кількістю технологічного обладнання, яке характеризується високим рівнем питомих теплонадлишків. Таке обладнання в більшості випадків негативно реагує на незначні коливання температури і вологості повітря, внаслідок чого скорочується його експлуатаційний термін і виникають збої в його роботі.

Саме прецизійні кондиціонери з високою ефективністю забезпечують оптимальні параметри з найменшим відхиленням, а також виключають випадки перегріву технологічного обладнання.

Основними областями використання прецизійних кондиціонерів стали станції фіксованої телефонії, центри, станції і телекомунікаційні вузли мобільної телефонії, серверні кімнати, а також медичні лабораторії і центри з високоточним обладнанням.