+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Поради по вибору котла

 

Котел є основним елементом системи опалення.
По суті котел – це теплообмінник, який передає енергію, отриману при згорянні палива, теплоносію, яким в класичній системі є вода.
Існує безліч різних видів котлів, які мають різні принципи роботи, конструктивне виконання, типи  палива, габарити і багато  іншого.
В першу чергу, варто зауважити, що котли розрізняють на електричні та газові, кожні з яких, в свою чергу, діляться ще на безліч підвидів.

Сучасні котли на всі випадки придатні


В системі опалення котел займає центральне місце, і по праву може вважатися серцем системи теплопостачання. Сучасні котли, крім суто професійних якостей, володіють також ергономічним дизайном, що, безумовно, приємно кожному власнику.

Котли бувають підлогові і настінні. Підлогові котли, як випливає з назви, встановлюються на підлогу і найбільш часто підключаються до високопродуктивного ємкісного водонагрівача для приготування гарячої санітарно-технічної води. Настінні котли ідеально підходять для опалення квартири або житлового будинку і приготування гарячої санітарно-технічної води. Настінний котел відповідає всім  вимогам по мінімуму займаного місця. У порівнянні з підлоговим настінний котел має менші габарити і не займає велику площу, так як встановлюється на стіну. Він легко встановлюється в кухні, у ванній кімнаті або на горищі.

Приділимо основну увагу настінному котлу і розглянемо його більш докладно.

Котел – це генератор тепла, в ньому енергія від згоряння палива за допомогою теплообмінника передається теплоносію, яким найчастіше є вода.

Особливості настінних котлів


Настінні котли бувають одно- і двоконтурні. Одноконтурні котли забезпечують тільки опалення приміщення.

Двоконтурні – одночасно опалюють приміщення і забезпечують гаряче водопостачання. Перевага двоконтурних котлів перед одноконтурними здається очевидною, адже купуючи один котел, вирішуєш одразу дві проблеми. Але бувають окремі випадки, наприклад, в приватному будинку може бути центральне водопостачання і не бути опалення. Тоді на допомогу приходять одноконтурні котли.

У настінних котлах принцип нагрівання води проточний. Теплоносій – вода не гріється в якійсь ємності, а нагрівається в «проточному режимі».


Настінні котли з відкритою і закритою камерою згоряння


Настінні котли підрозділяються також на котли з відкритою і закритою камерою згоряння.

В котлах з відкритою камерою згоряння (з природною тягою) повітря для горіння забирається безпосередньо з приміщення, в якому знаходиться котел, а відпрацьовані гази викидаються в димохід, який повинен бути передбачений в приміщенні. Коли димохід відсутній або котел буде змонтований в квартирі, де димохід не передбачений в принципі, на допомогу приходять котли з закритою камерою згоряння. В такому випадку котел комплектується спеціальною системою димовидалення. Справа в тому, що в конструкцію такого котла включений димосос, який примусово видаляє продукти згоряння з топки, і відповідно, йому не потрібен димохід з природною тягою.

Перевага таких котлів в тому, що вони не спалюють кисень в приміщенні і для них не потрібно додаткового припливу повітря для підтримки процесу горіння. Така схема котельні: настінний газовий котел із закритою камерою згоряння з коаксіальним димоходом найчастіше застосовується при організації поквартирного опалення. Зручність полягає в тому, що господар сам може регулювати інтенсивність роботи опалення та водопостачання. А також не потрібно платити за сусідів, якщо в будинку організована загальна котельня, і плата стягується без теплових лічильників, поквартирно. В результаті виходить економія на установці короткого і недорогого коаксіального димоходу замість традиційного, більш дорогого.

Часто буває, що господар не хоче виводити димохід на дах котеджу з естетичних міркувань, або побоюючись, що скат даху може покритися бурульками і димохід просто зламається. У таких випадках теж виручає вертикальний коаксіальний димохід.

Можливості настінних котлів


Газові настінні котли призначені для опалення приватних будинків або квартир, а також для приготування гарячої води. Як правило, вони мають компактні розміри, при цьому вдало поєднують в собі багато корисних властивостей. Виробники враховують, що котел весь час буде на очах, і тому настінні котли мають вишуканий дизайн.

Управляє роботою котла автоматика, яка, в залежності від ступеня автоматизації, буде сама підтримувати заданий температурний режим в будинку. Наприклад, Ви самі можете управляти роботою котла, встановлюючи бажану температуру на заданий час (таймер) і в потрібному приміщенні (наприклад, вночі температура +20, а вдень +22). У систему опалення може входити «тепла підлога», температурою якої також можна керувати за допомогою котла. Газовий котел автоматично вимикається при відсутності газу і автоматично вмикається при включенні газу, тобто має блок автоматичного запалювання. Автоматика котла контролює наявність полум’я, тяги в димоході, нагрів теплоносія.

Вибір настінного котла


Спочатку необхідно визначитися, який котел Вам потрібен: одно- або двоконтурний.

Далі слід визначити потрібну потужність котла.

Тепловтрати 1 м² площі будинку можна усереднено прийняти як 100 Вт. Але це за умови, що Ваше житло не є сусідом з неопалювальними приміщеннями. При цьому стелі в ньому повинні бути 3 м і не дуже багато вікон. Якщо ж Ви хочете опалювати кутову кімнату, або кімнату з двома або більше вікон, то на опалення 1 м² буде потрібно близько 150 Вт.

Більш докладний розрахунок можна отримати у менеджерів-консультантів, які підберуть обладнання, виходячи з параметрів Вашого будинку або квартири.

Припустимо, що Ви вже орієнтовно визначилися або Вам допомогли визначитися з потрібною потужністю на потреби опалення.

Наступне питання, яке Вам належить вирішити, це продуктивність котла з гарячого водопостачання. І тут орієнтовна математика теж дуже проста. З одного крана виливається приблизно 400 л/год. У технічних характеристиках котла зазвичай продуктивність наводиться хвилинна, тобто в л/хв. Отже, якщо Вам достатньо однієї точки гарячого водопостачання, то котел Вам необхідний з продуктивністю 400 л/год : 60 = 6,6 л/хв.

Якщо ж, оцінивши потреби, Вам необхідно як мінімум дві точки гарячого водопостачання, то котел, який Вас би влаштував, повинен володіти продуктивністю не менше 13,2 л / хв. Отже, з витратою ми начебто розібралися. Однак це не зовсім так.

Справа в температурі води. Адже, миємо ми руки, посуд, приймаємо душ, як правило, не гарячою водою, а теплою. Точніше, комфортна температура «теплої» води приблизно 40 С °. Повертаючись до характеристик котлів, в яких крім діапазону температур ГВП, наприклад, 30-50 С ° ± 3 С °, наведено такий параметр, як витрата при Δt 25; 30; 35. Що ж це за Δ така? Все дуже просто: це різниця між температурою води холодної, що входить в котел, і гарячої, нагрітої котлом. Припустимо, що температура холодної води 10 С °. Щоб отримати на виході бажані 40 С ° (або трохи менше – як кому подобається), нам необхідно нагріти воду на 30 С °. Відповідно, нас цікавить постійна витрата води при Δt 30 С °, яка, наприклад, дорівнює 13,2 л/хв. Отже, даний котел гарантовано забезпечить дві точки водопостачання в будь-якому режимі використання.

Таким чином, ми вибираємо котел по продуктивності ГВП і, повертаючись до графи «потужність», дуже дивуємося, побачивши 27,5 кВт.

«Куди такий потужний додому в 150 м²? Це помилка! »- говорите Ви продавцеві. Ні, не помилка. Дійсно, завищена потужність настінника, як правило, обумовлена ​​Вашими апетитами з приготування гарячої води.

Важливим критерієм відбору є відрита або закрита камера згоряння. Якщо Ви збираєтеся помістити котел в окремому будинку, то краще буде котел з відкритою камерою згоряння. Якщо ж настінний котел передбачається в квартирі або в будинку, де відсутній димохід, слід вибрати котел з закритою камерою згоряння.

Сучасні настінні газові котли мають цілий комплекс переваг. По-перше, вони зберігають працездатність (не блокують і не відключаються) при досить широкому діапазоні тиску газу. Це властивість просто життєво необхідно при використанні котлів, тому що в нашій країні існує проблема постійного перепаду тиску магістрального газу. Хороші настінні котли стійко розпалюються і працюють навіть при тиску газу 2 мБар. Звичайно, потужність при такому тиску знижується майже в 6 разів, але працює стійко. При цьому вони зберігають не менше 90% потужності при тиску газу 13 мбар.

По-друге, практично у всіх котлів є система управління потужністю пальника, що дозволяє плавно змінювати потужність пальника в діапазоні 37-100% залежно від потреби і тим самим знижувати ймовірність утворення накипу в теплообміннику, підвищуючи комфортність використання.

По-третє, вони оснащені всіма необхідними ступенями захисту, що забезпечують високий рівень безпеки цих котлів. Настінні котли Electrolux володіють двома ступенями захисту від утворення накипу. З одного боку, це система контролю температури в первинному контурі, яка дозволяє практично миттєво реагувати на критичне підвищення температури в теплообміннику, що істотно знижує ймовірність утворення накипу. З іншого боку, в ньому також присутня магнітна система зниження накипоутворення, заснована на тому, що під дією магнітного поля солі поділяються і вибудовуються таким чином, що вони не осідають при нагріванні. Якщо цього не відбувається, і накип осідає на теплообміннику, він прогорає, і котел стає несправний.

                                      

Настінний газовий котел                    Настінний конденсаційний котел                       Підлоговий конденсаційний котел

                                         

Підлогові атмосферні котли                         Підлогові чавунні котли                        Підлогові газові конденсаційні котли

                                        

Твердопаливні котли                                         Електричні котли                                Обладнання для зрідженого газу