+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Новий тип кондиціонерів споживає на 40% менше електроенергії

 

Новий підхід до охолодження повітря економить електроенергію, виробляє воду і не шкодить навколишньому середовищу.

Останні пару років ми можемо бачити, як взимку випадає все менше снігу, літо починається ще в весняні місяці, а влітку від палаючого сонця плавиться асфальт – все це прояви глобального потепління. Швидко від цієї проблеми нам не позбутися, і нас чекає ще не одне пекуче спекотне літо з температурами, які прагнуть до позначки 40.

Ця проблема настигла весь світ, в тому числі і Сінгапур, де в літні періоди 30-40% всієї споживаної електроенергії йде на охолодження приміщень. Це наштовхнуло групу вчених з Національного університету Сінгапуру (NUS) на перегляд принципів охолодження приміщень кондиціонерами. Перше, що було вирішено переосмислити – це куди виводиться тепло? Зараз кондиціонери виводять тепло на вулицю, нагріваючи повітря ще більше. Пара з кондиціонерів, звичайно, буде не помітна, але сучасні будинки обслуговуються десятками кондиціонерів, працюючих майже цілодобово.

Значить замість виведення назовні його треба використовувати для благих цілей, і тут ми підходимо до другого недоліку сучасних кондиціонерів – холодоагентів. Люди мало хто замислюється про те, яка речовина використовується для охолодження їх квартири або офісу, проте насправді ці речовини вкрай шкідливі для атмосфери, а при протіканні наповнюють повітря небезпечними випарами, що затруднюють дихання. Замислившись над цими двома слабкими місцями в старій технології, було знайдено рішення, яке не тільки усуває недоліки, але і зменшує споживану потужність на 40%. Як і інші кондиціонери, нова розробка, що має назву Green, осушує повітря ,яке надходить в приміщення, але тепер забрана з нього волога не виводиться відразу назовні, а грає роль холодоагенту. Вода надходить на металеві пластини, які нагріваються повітрям, і, випаровуючись, вона забирає з собою тепло, охолоджуючи пластини і повітря

Самі розробники говорять про те, що їх кондиціонер матиме набагато менші габарити, а також буде виробляти до 15 літрів питної води в день.

Однак, варто враховувати: так як Сингапур – це острівна держава і повітря там украй вологе, невідома ефективність цієї технології в умовах з більш сухим кліматом. Тим часом, таке істотне зменшення споживання електроенергії на 40% може привести до того, що в інших регіонах буде навіть доцільно використовувати такий кондиціонер, доливаючи в нього воду. Ще одним плюсом буде передбачуване зниження температур в офісних та житлових районах.

 

За матеріалами https://enki.ua