+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Китайська провінція тиждень прожила на відновлюваній енергії           

04.07.2017

Провінція Цінхай, розташована на північному заході Китаю, на сім днів повністю перейшла на відновлювану енергію в рамках дослідження, проведеного державною електромережною корпорацією Китаю. Про це повідомляє портал Climate Action Programme.

Експеримент проходив з 17 по 23 червня.

У провінції Цинхай проживає близько 6 млн чоловік. Тижневий експеримент показав, що вся провінція здатна забезпечувати потреби в електриці за рахунок «чистих» джерел енергії, включаючи сонячну, вітрову та гідроенергетику. Державна електромережева корпорація прийшла до висновку, що в майбутньому країні не буде потрібно викопне паливо.

«Це перше випробування такого роду в країні і важливий крок у перетворенні електроенергетики, воно буде мати велике значення для просування сталого та ефективного використання« чистої »енергії в Китаї», – заявив генеральний директор електромережної корпорації провінції Цинхай (дочірня компанія державної електромережної корпорації) Цюань Шеньмін (Quan Shenming). Він уточнив, що протягом семи днів споживання електроенергії склало 1,1 млрд кВт/год, що еквівалентно 535 тис. тонн вугілля.

За словами заступника генерального директора компанії Хана Ті (Han Ti), на гідроенергетику відвелося до 72,3% виробленої за тиждень електроенергії. «Нам потрібно зменшити залежність від викопного палива, поліпшити галузь і скоротити викиди вуглекислого газу», – заявив він.

Станом на травень 2017 року, електромережева корпорація провінції Цинхай мала загальну встановлену потужність 23,4 млн кВт, з яких близько 83% припадало на сонячну, вітрову та гідроенергетику. Відповідно до п’ятирічного плану, провінція повинна збільшити потужності сонячної і вітряної енергетики до 35 млн кВт до 2020 року і щорічно поставляти 110 млрд кВ /год «чистої» електроенергії в центральну і східну частини Китаю.

Згідно з даними Національної енергетичної адміністрації, до 2020 року Китай планує інвестувати близько $ 366 млрд в технології використання поновлюваних джерел енергії, створивши при цьому понад 13 млн робочих місць.

Аналогічний експеримент з переходу на поновлювані джерела енергії проводився в Португалії з 7 по 11 травня. У цій країні відновлювальна енергія покриває близько 48% потреби в електроенергії. Ще в 2013 році цей показник становив 23%.

«Піренейський півострів – відмінна територія для поновлюваних джерел енергії та гідроенергетики не тільки для цього регіону, а й для всієї Європи», – заявив представник Європейської асоціації вітроенергетики WindEurope Олівер Джой.

У Португалії чергуються вологі і сухі періоди. У періоди з підвищеною вологістю провідним джерелом енергії є гідроенергетика, а в посушливі – вугільна.