+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Інверторний чи звичайний кондиціонер: в чому ж різниця?

Стоїмо перед вибором, який купити кондиціонер – звичайний або інверторний?
Давайте розберемося в чому різниця, що краще

Ми всі знаємо про користь кондиціонера. Його основне завдання – створити комфортний клімат в приміщенні і зручність використання.

Інверторний кондиціонер – це кондиціонер, який дозволяє регулювати потужність роботи компресора. Даний вид кондиціонера, досягаючи заданої температури всередині приміщення, не відключається, а переходить на знижену потужність і дуже точно підтримує задану температуру.

У будь-якому випадку, найважливішою частиною кондиціонера, є компресор – він стискає і транспортує холодоагент по магістралях, від чого потік повітря стає або прохолодніший, або тепліший.
Компресор буває двох типів – інверторний і не інверторний.
Спочатку, всі кондиціонери комплектувались компресорами, які працювали за одним принципом – включився, попрацював і відключився після того, як досяг потрібної температури. З появою інверторних компресорів ситуація змінилася.

Як працює не інверторний кондиціонер (on / off)

Коли Ви вмикаєте свій кондиціонер, то очікуєте від нього швидкого охолодження або обігріву приміщення. На це і спрямовує свою роботу компресор.

Покрокова робота не інверторної системи:

  •  Вбудований датчик вимірює температуру в приміщенні і порівнює її з бажаною;
  •  Далі система налаштовує свою роботу на зміну температури;
  •  Компресор починає проганяти холодоагент і приміщення швидко охолоджується;
  •  При досягненні потрібної температури, компресор вимикається. Через якийсь проміжок часу датчик знову вимірює температуру приміщення і якщо вона не відповідає оптимальній, то кондиціонер знову подає холод або тепло.Цей цикл триває постійно – компресор вмикається і вимикається. При роботі він використовує потужність на 100%, щоб швидше досягти потрібної температури. Таким чином, споживається дуже багато електроенергії. Також виникають часті протяги і людина може потрапити під холодне повітря і застудитися. Клімат постійно коливається і дуже рідко буває в тому температурному режимі, який задали Ви. Звичайно, для деяких приміщень підійде така робота кондиціонера, проте далеко не всіх влаштовує подібний результат.
Як працює кондиціонер типу Inverter (інверторний)

Інверторний кондиціонер працює за дуже схожою схемою: датчик вимірює температуру приміщення і після цього включається компресор і працює на 100%, щоб зміни в кліматі відбулися максимально швидко. Але є велика різниця – якщо звичайний компресор вимикається при досягненні мети, то інверторний просто знижує свою потужність. Таким чином, компресор Inverter постійно підтримує бажану температуру і при цьому може працювати як при мінімальній потужності, так і при максимальній – все залежить від вимог приміщення. Датчик постійно моніторить параметри клімату навколишнього середовища, температура не коливається, а регулярно підтримується. Навколо вас створюється дуже комфортна атмосфера.

Переваги і недоліки звичайних і інверторних кондиціонерів

Звичайні кондиціонери

Переваги: ​​нижча вартість, зручний у використанні, швидкий монтаж, працює на охолодження.

Недоліки: це принцип роботи, який постійно вмикає і вимикає двигун кондиціонера (СТАРТ-СТОП), що створює велике навантаження на спліт-систему і швидше призводить до поломки електродвигуна.

Звичайний кондиціонер, через особливості своєї роботи, несподівано може обдути холодним потоком повітря. Це створює відчуття дискомфорту, особливо, коли крижане повітря потрапляє на відкриті ділянки тіла.

Більше електроспоживання.

Інверторні кондиціонери

У інверторного кондиціонера багато переваг. До них відноситься діапазон регулювання частоти двигуна. Це важливий момент при виборі кондиціонера на основі Inverter, тому потрібно приділяти цьому пункту особливу увагу. У хорошого інвертора діапазон регулювання коливається від 25 до 80% – при такому співвідношенні він розкриває всі свої особливості і переваги роботи. У дешевих і більш слабких моделей діапазон регулювання частоти двигуна не такий розвинений – всього 40-70%. Але на сучасному ринку існують нові моделі, які перевершили своїх попередників – величина діапазону регулювання досягає 5-90%.

Але перше, що ви помітите при використанні инверторної спліт-системи – тиху роботу. З огляду на те, що такий кондиціонер використовує менше енергії і потужності, його шумові параметри значно падають. А ось у звичайного кондиціонера все навпаки – він використовує все по максимуму, тому шумові показники починаються від 25 дБ (А) і вище.

Спліт-систему Inverter завжди комплектують ефективним і якісним фільтром. Найчастіше, це багатошарова система фільтрації, яка очищає повітря від мікробів і бактерій на 99%.

Великою перевагою інверторної системи є те, що вона споживає на 40% менше електроенергії, ніж звичайна не інверторна система.

Але тут з’являється і недолік – ціна на побутовий кондиціонер досить висока (зазвичай на 40% дорожче, ніж звичайний кондиціонер). Однак, бюджет виділений на покупку згодом окупиться, адже інверторна система споживає в рази менше електроенергії.

В яких приміщеннях найкраще встановлювати інверторний і не інверторний кондиціонер?

Кондиціонер з інверторним компресором відмінно підходить для установки там, де пріоритетним є максимальний комфорт або того вимагають певні норми до клімату. До таких приміщень відносяться дитяча кімната або ігрова, спальня (щоб зробити свій сон більш комфортним), приміщення для спортивних цілей (коли людина пітніє, то краще виключати обдув холодним повітрям), лікувальні заклаи, або будь-які інші кімнати, де потрібна комфортна атмосфера зі зниженим шумом.

Кондиціонер з не інверторним компресором використовується в приміщеннях, де немає підвищених вимог, а обдув холодним повітрям нікому не зашкодить. Можна забезпечити такою спліт-системою вітальню у Вашому будинку, де не так страшні деякі мінуси роботи кондиціонера, а шумові параметри не важливі, так як в вітальні і так багато шуму. Дуже добре кондиціонер з не інверторною системою підходить для технічних приміщень, де рівень шуму спокійно може перевищувати норму, а обдування холодним повітрям нікому не загрожує. Так само він відмінно впишеться в приміщення, де знаходиться дуже мало людей – можна просто налаштувати жалюзі корпусу так, щоб потік ні на кого не потрапляв.

Є ще багато різних параметрів за якими потрібно підбирати спліт-систему. Адже у кожного об’єкта – свої вимоги до мікроклімату. Тому, щоб підібрати правильну кліматичну техніку індивідуально під Ваше приміщення, потрібно звернутися до фахівця з профільної організації.

Який висновок можна зробити про інверторні кондиціонери

Вартість такої системи буде дорожча за звичайну на 35- 45%;
Низькі шумові показники;
Точність регулювання температури – до одного градуса;
Витрата електроенергії зменшується до 50%;
Можливість роботи на обігрів навіть при сильному морозі зовнішнього середовища;
Високий експлуатаційний термін.