+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Інтернет-сервіс для перевірки ефективності сонячних батарей

07.07.2017

Сервіс від Google Project Sunroof, який показує на картах інформацію про сонячні батареї, додав новий інструмент – Data Explorer. Про це повідомив у своєму блозі на сайті компанії старший програмний інженер Project Sunroof Карл Йолкін.

Інструмент показує карту існуючих сонячних установок в довколишніх районах по всій території США. Сервіс Project Sunroof, запущений компанією Google в 2015 році, аналізував, наскільки вигідним для користувача може бути використання сонячних батарей і як найбільш ефективно можна розташувати їх на даху будівлі.

Функція Data Explorer працює тільки на території США. Інструмент може аналізувати дані про майже 60 млн будинків, які відстежувалися з початку поточного року. Data Explorer виявив близько 700 тис. сонячних установок в США. Однак це суттєво менше, ніж зафіксували підрахунки Асоціації виробників сонячної енергетики (SEIA) – 1,3 млн установок. Розробники обіцяють, що з часом програма зможе розпізнавати всі точки.

Data Explorer поєднує в собі технологію комп’ютерного навчання з аналізом зображень з Google Maps і Google Earth. Команда розробників почала зі зйомок зображень дахів і сонячних установок з високою роздільною здатністю. Вони використовували ці дані в якості вихідного набору для алгоритму. Розроблені алгоритми машинного навчання тепер можуть автоматично знаходити й ідентифікувати установки на фотографіях. Це можуть бути як фотоелектричні панелі, які виробляють електрику, так і сонячні нагрівачі гарячої води.

Основним завданням Data Explorer, як підкреслює розробник, є допомога людям в прийнятті зважених рішень про те, чи інвестувати їм в сонячну енергію. «Декілька років тому, коли моя сім’я вирішувала, чи потрібно встановлювати сонячну батарею. Я пам’ятаю, як їздив по району, дивлячись на сонячні батареї на прилеглих дахах. Це змусило мене зрозуміти: «Концепція сонячної енергії не футуристична концепція, це вже частина мого міста. Побачивши, що інші навколо мене вже користуються сонячними батареями, я вирішив зробити те ж саме », – згадує в блозі Йолкін.

Якщо ваші сусіди використовують сонячні батареї, то це з набагато більшою ймовірністю позначиться на тому, що їх встановите і ви. До такого висновку прийшов професор економіки Єльського університету Кеннет Джіллінгем. В інтерв’ю журналу Atlantic Джіллінгем заявив, що люди більш схильні приймати рішучі кроки, щоб не відставати від тих, хто живе по сусідству.

«Це відбувається на рівні вулиці, це відбувається на рівні поштових кодів, це відбувається на рівні держав», – описав вчений процес установки сонячних батарей.