+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Як вибрати презиційний кондиціонер?

В приміщеннях з великою кількістю обладнання розміщуються надточні прецизійні кондиціонери, які дозволяють підтримувати параметри повітря на певному рівні без помітних для чутливої ​​техніки коливань температури і вологості повітря. Серверні, телекомунікаційні станції, лабораторії повинні працювати без збоїв, тому важливо правильно підібрати прецизійний кондиціонер.

Основні параметри при виборі прецизійного кондиціонера.

В першу чергу необхідно максимально точно визначити потужність кондиціонера для охолодження всього обладнання в приміщенні. Такий розрахунок є індивідуальним для кожного замовника, при складанні якого враховується не тільки кількість техніки, але і особливості будівлі, площа та інші чинники, що впливають на  мікроклімат приміщення.

Теплова інерція приміщення для прецизійного кондиціонера є важливим моментом, адже від неї буде залежати ступінь точності температурного режиму. У випадках зменшеного теплового навантаження на кондиціонер система автоматично буде зупиняти роботу компресора. Тому продуктивність прецизійного кондиціонера повинна підбиратися самим ретельним чином.
Прецизійний кондиціонер повинен мати певні габарити, щоб його монтаж і функціонування були реальними з урахуванням вільної площі технічного приміщення. Сьогодні виробники пропонують величезний вибір моделей – від компактних кондиціонерів (так звані «кабінетні» системи) до великих холодильних агрегатів (чиллерів), які здатні охолоджувати цілі будівлі. Великою популярністю користуються шафові прецизійні кондиціонери, що поєднують в собі хороші показники по продуктивності і функціональності (діапазон потужності від 4 до 100 кВт). Для невеликих приміщень з відсутністю вільного місця підійде стельовий кондиціонер.

Заздалегідь слід обміркувати, якими додатковими опціями і резервом повинна володіти система кондиціонування. При покупці слід розуміти, який спосіб подачі повітря буде оптимальним.
З огляду на практичний досвід багатьох реалізованих проектів, можна виділити ще кілька моментів, які рекомендується врахувати при установці прецизійного кондиціонера.

Однією з найчастіших помилок є те, що прецизійний кондиціонер здатний самостійно підготувати вуличне повітря. Насправді ж до параметрів вхідного повітря існує ряд обмежень. Дуже висока або низька температура зовнішнього повітря, підвищена вологість можуть негативно вплинути на роботу кондиціонера або зовсім вивести його з ладу. Тому для підготовки повітря слід встановити окрему систему, в яку можна перемістити і систему зволоження.

Схожою помилкою є і те, що завдяки фільтрам прецизійного кондиціонера в приміщенні не буде пилу. Початкову фільтрацію повітря повинна забезпечити система вентиляції, а також для чистоти приміщень слід усунути джерело пилу в приміщенні.
Вибираючи по всім відповідним параметрам прецизійний кондиціонер, слід враховувати всі відомі помилки і доповнювати систему кондиціонування іншим необхідним обладнанням.