+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Як вибрати кондиціонер

При виборі кондиціонера людина часто запитує: «Як зробити так, щоб і не помилитися з вибором кондиціонера, і отримати те, що саме мені потрібно?» Вибір побутової техніки є непростим завданням. Покупець повинен розуміти, за що він збирається заплатити свої гроші. Адже, якщо щось недогледіли, неуважно прочитали або забули врахувати – завтра доведеться повертатися в магазин за новою технікою.

Сучасний ринок кліматичної техніки представлений величезним вибором різних виробників. Все складніше зупинити свій вибір на певній моделі кондиціонера через настільки широкого асортименту техніки – бюджетні, середні і елітні варіанти, дизайнерські або класичні серії.

Щоб правильно вибрати кондиціонер, Ви повинні вирішити, для чого він потрібен і що Ви від нього очікуєте. Для цього потрібно визначити, на яку потужність розраховуєте, в якому приміщенні поставите, скільки людина буде перебувати в цьому приміщенні, висоту стель і багато іншого.

Так, у всіх цих деталях надзвичайно легко заплутатися. Тому ми і розповімо, як вибрати кондиціонер, покажемо, чим вони відрізняються і які особливості є у кожного типу кондиціонерів. Більш того, Ви дізнаєтеся про те, який кондиціонер краще підійде для вітальні, а який просто необхідний для спальні.

Як визначити, який тип кондиціонера Вам найбільше підійде?

Потрібний тип кондиціонера насамперед визначається виходячи з місця, в якому він буде встановлений.

Основні типи об’єктів:

  • Житлове приміщення – квартира, приватний будинок, котедж і т.д. Тут для роботи підійде настінна або ж канальна спліт-система побутової серії, яка має невеликі габарити, потужність охолодження, але відрізняється дуже широким асортиментом – від маленьких економічних моделей до систем в дизайнерському виконанні. Даний тип кондиціонерів досить простий в монтажі і не вимагає великих витрат на обслуговування (крім тимчасового очищення внутрішнього і зовнішнього блоків від пилу та інших забруднювачів).
  • Офісне приміщення. Для роботи в офісі теж підійде настінна спліт-система (якщо офіс невеликих площ), канальна або ж мульти-спліт система. Головна відмінність останньої системи від інших – це можливість підключення декількох внутрішніх блоків до одного зовнішнього. Це дозволяє значно розширити сферу застосування цього виду кліматичного обладнання, що є великою перевагою, особливо для офісних приміщень, де зазвичай є багато окремих кабінетів, в яких потрібно постійно підтримувати певний температурний режим.
  • Виробничий і промисловий об’єкт, в основному, відрізняються особливими вимогами до якості повітря, температурного режиму і рівня вологості. Тому на подібних об’єктах встановлюються системи з високою продуктивністю, потужністю і додатковими технічними характеристиками.

Види кондиціонерів. Яку конструкцію вибрати?

Кондиціонер віконного типу вважається найпростішим і примітивним кондиціонером. Він являє собою моноблок, тобто складається з одного блоку, який встановлюється у віконний отвір або в тонку стіну.

Мобільний кондиціонер – це такий пристрій, який можна почати використовувати без спеціальної установки. Прохолодне повітря буде доступний відразу після покупки в будь-якому приміщенні. Технічні параметри мобільного кондиціонера не відрізняються від нормальних показників стаціонарних спліт-систем. Крім охолодження повітря він дозволяє здійснювати вентиляцію. Окремі моделі містять функції осушення повітря. Це  хороше рішення для будівель і приміщень, де не можна встановити стаціонарну спліт-систему.

 

 

Спліт-система (кондиціонер) складається з двох блоків – зовнішнього і внутрішнього, які з’єднуються між собою електричним кабелем, по якому циркулює холодоагент (фреон). За типами ділиться на настінну, касетну, канальну систему і інші. Перевагою цього виду кондиціонера є низький шумовий показник при роботі, адже основне джерело шуму – компресор, знаходиться у зовнішньому блоці, який встановлюється з боку вулиці.

Настінний кондиціонер найпоширеніший вибір для установки в квартирі, офісі, магазині. Його перевагою є простий монтаж, невеликі розміри. Низький рівень шуму і ряд додаткових функцій, наприклад – іонізація повітря. Даний вид кондиціонування – є самим бюджетним варіантом охолодження повітря, зручним і швидким в монтжі.

 

 

Спліт-система касетного типу монтується на підвісній стелі з врахуванням простору за стелею не менш 20см для повного приховування блоку кондиціонера. З переваг даного агрегату можна виділити рівномірний розподіл повітря в приміщенні за чотирма напрямками. Найчастіше встановлюються на об’єктах з високими стелями.

 

 

Канальна спліт-система не має декоративного оздоблення, тому що встановлюється або в стельовому просторі, або в підсобному приміщенні, в такому випадку циркуляція повітряних потоків проводиться через повітроводи і решітки. Особливість даної системи це непомітна установка внутрішнього блоку, рівномірний розподіл повітряних мас в приміщенні, тиха робота і можливість охолодження відразу декількох приміщень за допомогою одного блоку.

 

 

Колонні кондиціонери характеризуються як спліт-системи, що працюють на підвищених потужностях. Потужність може досягати 17,4 кВт. Внутрішня складова таких систем нагадує колону, а загальні габарити порівнянні з розмірами холодильних камер. Їх відрізняє велика вага і необхідність підлогової установки. Колонні кондиціонери призначаються для роботи в великих будівлях: конференц-залах, виставкових центрах, там, де неможливо кріпити обладнання на стельових і стінових панелях. Вони дозволяють охолоджувати великі площі в короткі терміни. Основне завдання колонної спліт-системи – кондиціонування великої площі. За рахунок габаритів вони вимагають простору для розміщення. Їх робота полягає в створенні спрямованого в стелю повітряного потоку. Нагорі холодне повітря перемішується і розподіляється по всій площі. Корпус колони оснащений розподільними затвірками, які відповідають за регулювання повітряних мас.

Як же підібрати кондиціонер? Які параметри потрібно врахувати при підборі

1. Загальна площа приміщення і висота стель.
2. Кількість людей, що знаходяться в приміщенні.
3. Визначити, яка холодильна потужність необхідна вашому приміщенню. Холодильна потужність – основний показник будь-якого кондиціонера, так як від цієї величини залежить площа роботи, на яку він розрахований. Для приблизного підрахунку беремо 1кВт охолоджуючої потужності на кожні 10 м2 (при стандартній висоті стель 2,8-3 метра). Іншими словами, для того що б розрахувати необхідну потужність кондиціонера потрібно площe приміщення розділити на десять – на кімнату 20 м2 потрібно система з 2,0 кВт потужністю охолодження, для 45 м2 відповідно 4,5 кВт і т.д. Тепер залишилося тільки вибрати близьку за потужністю модель кондиціонера.

4. Наявність і тип вікон, жалюзей і штор. Коли в приміщенні велика площа скління, то приплив тепла збільшується, відповідно потужність кондиціонера необхідно збільшити на 15-20%. Як правило, теплова потужність трохи вище, ніж холодильна, це пов’язано з особливістю роботи фреонової охолоджувальної машини. Ще однією її особливістю є споживана електрична потужність, яка в три рази менше від холодильної. Пояснюється це тим, що спліт-система не виробляє холод, а “переносить” тепло з приміщення на вулицю, або ж навпаки (в разі роботи режиму ‘обігрів’).
5. Кількість техніки, що виділяє тепло (телевізор, комп’ютер, лампи і т.д.)
6. Особливості конструкції будівлі і поверховість. Тут потрібно врахувати тип стін, їх товщину і будівельні матеріали, теплоізоляцію фасаду і т.д.