+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Опалювальні технології вбудовуються в інтернет речей

 

Інтернет давно перестав бути майданчиком для зустрічі і спілкування людей. Тепер на його просторах зустрічаються об’єкти речового світу: технології, пристрої, системи. І це не новина – скоро ми відзначимо перше десятиліття з того історичного моменту, коли кількість підключених до глобальної мережі гаджетів перевищило чисельність людей, що живуть на планеті Земля, а філософія Інтернету речей перекочувала з фантастичних романів в повсякденні справи сучасної людини. Фантастика? Ні, швидше за реальність, в якій ми вже живемо і розвиваємося.

 

 

Задаємо мету, оминаючи програму

Розмірковуючи про концепцію інтернету речей, уявляєш нову модель світу. Більшість соціологів захоплено зустрічають втілення ідей цифрової епохи, адже вони обіцяють побудувати нові суспільні відносини, розширити можливості, подарувати більше часу для сім’ї та відпочинку.

Сама концепція, як і все геніальне, проста – надати нам управління технікою натисненням однієї кнопки, а їй дозволити приймати деякі рішення. Людина – в центрі світу високих технологій, їй варто тільки побажати. В ідеалі в недалекому майбутньому пристрої зможуть не тільки виконувати – передбачати необхідні дії, аналізуючи попередні дані. Як це на практиці? Приблизно так: просунута грубка XXI століття, звичайно, не відвезе Ємелю до ополонки, але створить комфортну атмосферу в його будинку, регулюючи тепло і отоплюючи баньку пожарче. Словом, власник пристрою ставить задачу, не зупиняючись на алгоритмі виконання, а «розумний» гаджет відпрацьовує технологію її досягнення – швидко, самостійно і безпомилково.

Звичайно, інтелектуальний прилад при всій кмітливості не здатний на принципові рішення, тому необхідний якийсь девайс, який керує ним, вникаючи в особливості роботи. Всі девайси і пристрої можна об’єднати в мережі, щоб людський комфорт реалізувався в будь-якому місці і в будь-який час. Одного разу і мережі можуть з’єднатися, прийнявши свої закони – загальні програмні мови, стандарти і алгоритми, і тоді інтернет речей стане ще однією глобальною віртуальної мережею.

А у вашого котла високий «IQ»?

Спроби запровадити в повсякденне життя такого роду системи і девайси сьогодні зроблені в усіх сферах високотехнологічних виробництв, і багато які з них успішні. Розуміючи перспективність подібних розробок, виробники побутових газових котлів постаралися сказати своє слово. Так, в нашій країні завойовують цікавість моделі опалювального обладнання, заявлені інтелектуальними. До слова, інтелект опалювального котла – не красива метафора, це сума конкретних споживчих якостей, які можна об’єктивно оцінити за шкалою технологічного «IQ».

Але який опалювальний прилад «розумніший» з точки зору звичайного споживача? Очевидно, тей, який:

·        вміє самостійно вибирати найекономічніший режим роботи;

·         може похвалитися наявністю безлічі  режимів користування;

·         надасть своєму власнику можливість дистанційно керувати ним в будь-який час і в будь-якому місці.

«Розумна» автоматика сучасних котлів здатна контролювати режим горіння в процесі роботи і заради досягнення оптимальних показників коригувати його без втручання людини. Крім того, додаткові режими не тільки підвищують комфорт користування котлом, а й знають, як домогтися додаткової економії для власника. Наприклад, погодозалежний режим – котел самостійно регулює температуру в приміщенні, співвідносячи її з погодою за вікном.

Ще одне «розумне» рішення в опаленні – управління опалювальною системою через інтернет. Використання можливостей глобальної мережі дозволяє відстежувати роботу котла віддалено, а ще отримувати і зберігати цінну статистику споживання газу для подальшого коригування роботи.

У філософії сучасних гаджетів слово «smart» означає не тільки «розумний», а й «красивий». Новітнє опалювальне обладнання бездоганно відповідає і цим визначенням.

Bosch Condens – яскравий «інтелектуал»

Серед газових котлів конденсаційні визнані найбільш передовими. Отримуючи додаткове тепло з відпрацьованих газів, вони здатні досягати найвищого ККД. Такі котли оснащені високотехнологічної начинкою – «розумними» функціями, і відрізняються стильним дизайном. Приклад такого яскравого «інтелектуала» – котел Bosch Condens 7000iW.

Необхідність в інтелектуальному опалювальному обладнанні назрівала давно. Ось одна зі споживчих думок, почутих менеджерами і розробниками компанії Bosch на галузевій виставці.

Павло К. володіє бізнесом в сфері інтернет-технологій і комунікацій. Гранична зайнятість навчила економити зусилля там, де вони не так важливі для досягнення цілей його проектів: «Я звик викладатися на роботі, і, приходячи додому, мрію розслабитися. Щоб, залишаючи офіс і натискаючи пару кнопок, через годину міг переступити поріг кімнати, в якій не дуже жарко і не дуже прохолодно, а так тепло, як я звик. Тому чекаю появи нового пристрою і зручного девайса, з якого зможу керувати опалювальною системою на відстані. Мої запити невеликі – ефективність котла, простота в установці, інтуїтивне управління і вдалий лаконічний дизайн, – загалом, все те, що відповідає уявленням про сучасну техніку ».

На підставі багатьох подібних споживчих запитів і створена нова модель від Bosch Condens 7000iW. В цьому році компанія «Бош Термотехніка» планує представити цю модель на ринку. У своєму рішенні компанія керується не тільки науковими і ринковими тенденціями, а й реальними потребами, запитами споживачів.

Виробник пропонує п’ять одно-і двоконтурних модифікацій котла різної потужності. Будь-якої з них досить, щоб обігріти великий будинок або котедж. Зігріти воду для кухні та душу можна в теплообміннику або баку. Габарити котла компактні – можна встановити його на місце колишнього АОГВ.

Надвисокий ККД котла забезпечується завдяки просунутій конденсаційній технології на базі кислотостійкості силумінового теплообмінника. Пальник дозволить економити газ, регулюючи потужність, а котлу дасть можливість працювати в оптимальному режимі. Очевидно, що при таких підходах інвестиції в котел швидко окупляться – бережливим власникам це допоможе відчутно економити на газі.

З інновацій – ЖК-дисплей і зрозумілий інтерфейс, в якому можна налаштовувати роботу котла за кілька натискань. А для тих, хто проводить багато часу в подорожах і ділових поїздках, свої плюси – можна задіяти зовнішню автоматику і датчики погоди на цілий тиждень, так що в будь-який момент «погода в домі» буде сприятливою. Котел легко підключається до інтернету і управляється з будь-якої точки світу через смартфон.

Цей елегантний агрегат легко впишеться в будь-яке інтер’єрні рішення, оскільки виконаний і в чорній, і в білій версії і відрізняється вишуканою стриманістю – в 2017 році за свій дизайн котел отримав престижну нагороду «Red Dot Design Award».

Компанія «Бош Термотехніка» планує запустити продажу Bosch Condens 7000iW  вже в 2018 році. Ця новинка всесвітньо відомого бренду – незаперечний приклад того, як високі технології роблять реальністю неймовірні фантазії Герберта Уеллса і інших письменників-фантастів – як вони проникають в усі сфери буття, перетворюючи наше життя, поєднуючи і вставляючи в інтернет речей мобільні ноу-хау і опалювальні системи .