+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Для інженерів і будівельників створена каска віртуальної реальності

 

На допомогу архітекторам, будівельникам і інженерам розроблена дивовижна будівельна каска, оснащена функцією віртуальної реальності.

Якщо ви коли-небудь бували на будмайданчику до того моменту, як на ньому ще не розпочато будівництво, ви уявляєте, наскільки складно часом архітекторам, інженерам, будівельникам і електрикам уявити, як в даному місці буде виглядати і розташовуватися будівельний об’єкт. Однак, тепер всім цим фахівцям не потрібно нічого уявляти, досить надіти розумну будівельну каску, оснащену віртуальною реальністю.

Американська компанія Trimble, що займається розробкою систем визначення місця розташування за сигналами систем навігації, на виставці World of Concrete представила свій новий проект – будівельну каску, оснащену окулярами віртуальної реальності HoloLens. Ця каска вміє створювати 3D-зображення будівельного об’єкта, показуючи окремі шари структури.

Trimble називає свій продукт системою змішаної реальності, за допомогою нього користувач може модулювати різні шари інформації для різних субпідрядників, які беруть участь в будівництві, наприклад, тільки будівельників або тільки електриків.Картинка віртуальної реальності прив’язана до координат GPS і дає користувачеві абсолютно реалістичну масштабну картинку, просто менших розмірів.

Як відомо, попередні продукти Trimble HoloLens були призначені головним чином для використання всередині приміщень. Їх створювали для дизайнерів, архітекторів та інженерів, дозволяючи їм «бачити» внутрішню частину будівель, як модель віртуальної реальності.

За словами розробника, нова система може бути використана архітекторами і інженерами для наочної демонстрації, як краще розміщувати будову на земельній ділянці, де проводити прокладку комунікацій, і навіть встановлювати санвузли. Відтворювані об’єкти система запам’ятовує і переносить в комп’ютер.

На сьогоднішній день будівельна каска віртуальної реальності вже схвалена Американським інститутом національних стандартів і в першому кварталі 2018 року вона надійде в серійне виробництво.

 

За матеріалами https://enki.ua