+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Фонд енергоефективності отримає п’ятирічну підтримку від ЄС і уряду Німеччини

 

Україна продовжує співпрацю по реформі енергоефективності з міжнародними партнерами з Європейського Союзу, Європейського банку реконструкції та розвитку. Це стосується в першу чергу програми «теплих кредитів» з акцентом на ОСББ, запуску Фонду енергоефективності, а також підтримки програми IQ Energy. Про це під час Форуму з відновлюваної енергетики’17 повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

«Спільно з експертами ЄБРР ми розробили програмне забезпечення для розрахунку сертифіката енергоефективності будівель. Ядро розроблено з урахуванням усіх національних стандартів і ДБН і може уніфіковано використовуватися енергоаудиторами для розрахунку енергоефективного сертифіката. Це потужна допомога в першу чергу для енергоаудиторів, які зможуть сертифікувати будинки і надавати якісні послуги мешканцям будинку », – зазначив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, розроблене програмне забезпечення протягом двох років буде обслуговуватися за підтримки експертів ЄБРР. Це ПО за попередньою домовленістю з ЄБРР надаватиметься у відкритому доступі.

«Ми очікуємо підписання фінансової угоди з ЄС та надання технічної і фінансової допомоги в розмірі 100 млн євро на впровадження Фонду енергоефективності. Також ми отримали підтримку і від німецького уряду з надання фінансування в 10 млн євро. Це лише перший крок. Для України важлива системна співпраця з міжнародними партнерами у впровадженні Фонду, яка передбачає п’ятирічну підтримку з боку ЄС », – розповів чиновник.