+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Створена цегла з найвищими теплоізоляційними властивостями

 

Навіщо при будівництві цегляного будинку прокладати додатковий шар теплоізоляційного матеріалу, якщо саму цеглу можна наділити неймовірними теплоізоляційними властивостями?

Вчені з швейцарського дослідного інституту Empa створили незвичайну цеглу, у якої на сьогоднішній день найвищі теплоізоляційні показники в світі. Даний будматеріал вченим вдалося зробити за допомогою заповнення всіх порожнин цегли аерогелем – речовиною, в якому рідка частина замінена газом. Завдяки газу, аерогель має дуже низьку щільність і теплопровідність, тому його застосовують, зокрема, як наповнювач в теплих куртках.

Винайдений будівельний матеріал назвали аероцеглою, а провівши з ним тести, вчені встановили: при порівнянні однакового розміру «аероцеглин» і звичайної цегли з перлітової теплоізоляцією, новий будматеріал виявився в 3 рази більш теплим. А це означає, що стіни будинку з аероцегли можна будувати в 3 тонші, ніж з традиційної.

Різниця була ще більш явною при порівнянні аероцегли зі старими цеглинами без ізоляції – тут показники відрізнялися аж в 8 разів.

На жаль, поки цей матеріал навряд чи почнуть застосовувати: на сьогоднішній день аерогель – досить дорога штука і 1 м2 стіни, викладеної з аероцегли, обійдеться на $ 520 дорожче стіни, побудованої їз звичайної цегли. Проте, вчені сподіваються, що з поліпшенням технологій і зниження ціни на аерогель, аероцегла стане доступним і зручним будівельним матеріалом.

 

За матеріалами https://enki.ua