+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Частка сонячної енергії в Великобританії становить майже 25%

06.07.2017

Близько 24,3% від загального попиту на електроенергію в Великобританії вдалося покрити за рахунок сонячної енергії. Про це повідомили представники Державної електроенергетичної системи країни (National Grid UK).

За допомогою сонячної енергії 26 травня було згенеровано 8,7 ГВт, що більше, ніж попередній рекорд Великобританії, встановлений 10 травня – в той день цей показник становив 8,48 ГВт. Про успіхи британської сонячної енергетики розповіло видання Futurism.

«У нас в системі накопичені значні обсяги енергії з відновлюваних джерел, і ця тенденція збережеться, тому наша здатність прогнозувати події стає все більш і більш важливою», – сказав глава диспетчерської служби National Grid Дункан Берт.

З Бертом погодився виконавчий директор Асоціації сонячної енергетики (Solar Trade Association) Пол Барвелл. «Це колосальне досягнення. Воно дає дуже позитивний сигнал Великобританії, що сонячна енергія відіграє значну роль в декарбонізації енергетичного сектора США », – зазначив він.

Барвелл додав, що це перший зафіксований випадок у Великобританії, коли сонячні батареї генерують більше енергії, ніж ядерні установки. Однак природний газ і вугілля як і раніше є головними постачальниками енергії в країні.

У світі регіоном, де показники сонячної енергії є рекордними, стала Каліфорнія. Там сонячні батареї виробляють близько 56% енергії. Країною-рекордсменом з отримання сонячної енергії є Німеччина: за рахунок цього поновлюваного джерела задовольняється 39,2% споживчого попиту на енергію.

Стійке зростання сектора сонячної енергетики стає можливий, зокрема, за рахунок зниження вартості сонячних батарей. «У всьому світі сонячна енергія продовжує ставити нові рекорди в міру того, як витрати знижуються, а виробництво електроенергії зростає.

У минулому році в США в сфері виробництва сонячної енергії було зайнято більше людей, ніж в сфері вугільної, нафтової і газової промисловості », – заявила Independent голова відділу енергетичних ресурсів Greenpeace Великобританії Ханна Мартін.

З ініціативи National Grid вся Великобританія 21 квітня провела день, не використавши жодного грама вугілля. Представники організації заявили, що попередній рекорд, який вдалося встановити компанії – 19 годин безперервної роботи без вугілля.

Відповідно до зобов’язань Великобританії з охорони навколишнього середовища, останній завод з переробки вугілля в країні буде закритий в 2025 році.