+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Антибактеріальна чистка кондиціонера

Спочатку пояснимо, звідки всередині побутових  кондиціонерів з’являються хвороботворні мікроорганізми. Справа в тому, що здебільшого ці системи охолоджують або нагрівають повітряне середовище приміщення, проганяючи через свій теплообмінник одне і те ж внутрішнє повітря.

А оскільки всякий кондиціонер обладнаний функцією його очищення, то процес розвивається за таким алгоритмом:

 

  • на фільтрах і деталях вентиляторів поступово осідає пил, алергени і спори різних грибів;
  • на ребрах теплообмінника – випарника виділяється конденсат, стікаючи в ванночку і потім по дренажу назовні;
  • осівший пил змочується і береться кіркою, а вологе середовище сприяє розмноженню бактерій;
  • концентрація грибків досягає апогею, з’являється мерзенний запах і ознаки поганого самопочуття у людей.

Поганий запах – це остання ступінь забруднення, коли очищення та дезінфекцію домашнього кондиціонера необхідно робити в терміновому порядку. Не варто доводити техніку до такого стану, обслуговувати її треба не рідше 1 разу на рік. Фільтри ж промиваються  1 раз на місяць.


Необхідно виконувати обидва заходи одночасно, дезінфекція кондиціонерів без попереднього очищення нічого не дасть, через 2-4 тижні запах повернеться назад.

Щоб провести антибактеріальну обробку внутрішнього блоку спліт-системи, доведеться її розібрати і прочистити. Передня панель кондиціонера легко знімається, як і розташовані під нею фільтри. Після чого відкривається доступ до випарника і турбіні вентилятора, вони схильні до засмічення найбільше. Застеливши підлогу поліетиленовою плівкою, обробляємо теплообмінник, турбіну і інші деталі спеціальним миючим засобом з аерозольного балона.

Перед проведенням робіт з дезінфекції не забудьте відключити агрегат від електричної мережі.

 

Витримавши проміжок часу, вказаний на балончику з рідиною, змиваємо бруд водою, використовуючи пензлик з довгим ворсом. Для зручності виконання процедури рекомендується використовувати великий поліетиленовий пакет для обслуговування кондиціонерів, що доступний у продажу. Він підвішується до внутрішнього блоку і брудна вода буде стікати в пакет, а не на підлогу.
Поки елементи охолоджувача просушуються, слід ретельно промити фільтри проточною водою з миючим засобом. Потім потрібно зібрати внутрішній блок, включити в мережу і запустити в роботу. Антибактеріальна обробка всіх деталей кондиціонера проводиться шляхом розпилення дезинфікуючого спрею близько прорізів для всмоктування повітря. Тепер можна прибрати поліетилен і експлуатувати спліт-систему далі.
Нерідко можна почути пораду, що швидко видалити забруднення зсередини кондиціонера можна за допомогою потужного пилососа, після чого відразу виконувати обробку. На практиці пилосос мало чим допоможе, він ефективний лише на ранніх стадіях запиленості.