+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Альтернативній енергетиці альтернативи немає

 

З’являється все більше доказів, що наше покоління може стати останнім, яке використовує для генерації електроенергії викопні види палива. Про це говорять фахівці, про це свідчать дані статистики, на це спрямовані стратегії розвитку навіть тих держав, які ми звикли сприймати, як цілком і повністю залежними від видобутку вуглеводнів.

Днями меморандум про співпрацю підписали Дубайське управління електроенергетики і водних ресурсів (Dubai Electricity and Water Authority, скор. DEWA) і корпорація Siemens. Згідно з цим документом, в Дубаї незабаром з’явиться перший електролітичний завод по виробленню паливного водню, створений на базі сонячної електростанції Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Нагадаємо, що Дубай знаходиться в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ), країні, благополуччя якої ще недавно базувалося на видобутку та продажу нафти і газу.

Відзначається, що відкриття «сонячного» водневого заводу стане першим кроком на шляху переходу до створення стійкої і екологічно чистої економіки в ОАЕ. Вже на всесвітній виставці Expo-2020 року, яка пройде в Дубаї, основним транспортом будуть автомобілі, що працюють на водні, який отримується на новому заводі.

Нещодавно про плани розвивати енергетику за рахунок використання відновлюваних джерел енергії оголосив і інший великий виробник вуглеводнів – Саудівська Аравія.

Безумовним флагманом в розвитку альтернативної енергетики залишаються розвинені країни Заходу. Так за минулий рік вітрогенератори забезпечили 12% загального енергоспоживання Євросоюзу. І ця цифра буде тільки зростати, тому що спостерігається стійка тенденція постійного підвищення ефективності вітрових електростанцій. Втім, сонячні, приливні станції і станції, що працюють на біогазі, не відстають за темпами свого розвитку.

Здається, вся наукова думка сучасного світу спрямована виключно на вирішення проблеми збільшення ефективності «зеленої» енергетики. Нові дані про чергові «революційні» технології з’являються буквально кожного дня. Ось лише кілька останніх прикладів.

Нещодавно виробляти електроенергію за рахунок повітряних потоків, що утворюються при русі поїздів, запропонували дослідники з британського стратапа Moya Power. На думку винахідників, уздовж залізничних колій можна встановлювати великі пластикові панелі, на яких розташовані ряди ламелей, покритих п’єзоелектричним матеріалом. Під час руху поїзда виникають потужні повітряні потоки, які призводять ламелі в рух, а вже енергія цього руху, потім, трансформується в електричну.

Ці пристрої менш ефективні, ніж традиційні вітрогенератори, але зате графік руху поїздів на часто використовуваних лініях відрізняється стабільністю і не залежить від примх погоди, так що без роботи нові пристрої не залишаться.

Здивувати світ дорожнім покриттям, що самостійно виробляє електроенергію, досить важко – таких рішень безліч. В технології, запропонованій угорським стартапом Platio підкуповує те, що сонячні панелі, укладені на тротуар, виконані з переробленого пластику, тобто вирішують паралельно і завдання утилізації цього основного забруднювача навколишнього середовища. Крім того, укладання генеруючого покриття може проводитися прямо на грунт, без необхідності влаштування спеціальної основи.

Одним з останніх реалізованих проектів Platio став «сонячний» тротуар протяжністю близько 20 м, який генерує енергію для розташованої поруч зарядної станції для електромобілів. Коли ж потреби в зарядці машин немає, електроенергія подається в сусіднє офісне приміщення. Співзасновник компанії Platio Міклош Ільес (Miklós Ilyés) зазначив, що генеруючий тротуар в Будапешті був побудований всього за один день! Його пікова потужність складає 720 Вт.

А в Нідерландах стартап Lightyear розробляє перший в світі електромобіль, який буде живитися майже виключно за рахунок енергії сонця. Машина отримала назву Lightyear One. За словами представників Lightyear, їх електромобіль зможе працювати протягом декількох місяців (!) без зарядки від колонки і мати запас ходу від 400 до 800 км. Компанія сподівається випустити перші 10 електромобілів Lightyear One в 2019 році. Правда, скептики стверджують, що така машина буде мати потужність газонокосарки, але самі розробники впевнені в успіху.

І підстави для цього у них є – п’ять засновників компанії брали участь у створенні Stella Lux – першого в світі сонячного сімейного автомобіля, переможця чемпіонату світу з сонячної енергії в 2015 році.

 

За матеріалами http://www.topclimat.ru