+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Актуальне питання: скільки повітря потрібно людині?

 

Ні для кого не є секретом, що людина є одним з головних забруднювачів повітря, що з професійної точки зору означає наступне: організм людини споживає кисень, виділяючи при цьому вуглекислий газ. Кожна розсудлива людина повинна розуміти, що для будь-якого закритого приміщення необхідно забезпечити ефективний повітрообмін.

Дефіцит свіжого і чистого повітря створює відчуття дискомфорту, знижує працездатність людини. Постійне перебування в приміщеннях без регулярного провітрювання і системи вентиляції може спричинити виникнення різних захворювань. Хороша  вентиляція здатна навіть поліпшити стан здоров’я людей – якісне повітря є одним з основних профілактичних засобів виникнення алергії і хвороб дихальних шляхів.

 

Яким має бути повітрообмін?

Це питання вже не перший десяток років намагаються вирішити фахівці, що працюють з вентиляційними і кліматичними системами. Національність людей не повинна впливати на середній показник споживання свіжого повітря, а вітчизняні та закордонні норми повітрообміну істотно відрізняються. При цьому і наші, і зарубіжні розрахунки базуються на абстрактних даних.

Збільшення повітрообміну тягне за собою додаткові ресурси на транспортування і розподіл повітря, ускладнюється система вентиляції.

Тому при визначенні норм повітрообміну необхідно знайти оптимальне рішення, коли перебування людей в приміщенні буде максимально комфортним, а витрати по експлуатації вентиляційного обладнання будуть прийнятними.

Важливу роль для комфорту людини відіграє чистота, тобто якість повітря. На якість повітря впливає багато факторів. Чим менше в повітрі концентрація шкідливих газів, мікроорганізмів, тютюнового диму, аерозолів, тим вище якість повітря. Всі ці забруднювачі можуть потрапляти як з припливом зовнішнього повітря, так і накопичуватися на предметах в приміщенні.

Для того, щоб розрахувати оптимальне значення повітрообміну, фахівці користуються двома основними методиками. Перша методика заснована на допустимих нормах повітрообміну, які знаходяться Сніпах та інших документах і залежать від типу і характеру використання конкретного будинку. Інша методика передбачає враховувати в розрахунку концентрації забруднюючих речовин. Її використовують в тих випадках, коли призначення будівлі може змінюватися або в приміщенні існують джерела інтенсивного забруднення повітря.

У будь-якому випадку повітрообмін повинен забезпечити наявність в приміщенні повітря, максимально наближеного за своїм складом до зовнішнього повітря.

Яким повітрям краще дихати?

Різноманітне сучасне обладнання сьогодні може запропонувати людині найрізноманітніше очищення повітря від всіх можливих забруднень. Штучно очищене повітря не завжди є вдалим вибором. При надмірному очищенні повітря повністю змінюється його газовий склад і людині доводиться дихати так званим стерильним повітрям. Така крайність, як і забруднене повітря, теж не є комфортним мікрокліматом. Переносити таке повітря можна, як переносять його космонавти, але постійно дихати їм – шкідливо для людини.

Найоптимальнішим варіантом для людини є природне повітря, циркуляція якого забезпечується ефективною системою вентиляції.