+38 (044) 364 35 44 +38 (097) 827 44 54 info@comfortsellers.com.ua

Типи кондиціонерів: переваги та недоліки

Кондиціонер являє собою замкнутий герметичний контур, всередині якого циркулює спеціальна речовина – холодоагент. Випаровуючись в одному місці, він поглинає тепло, а конденсуючись в іншому – виділяє поглинене тепло. Обмін теплом холодоагенту з повітрям відбувається через повітряні теплообмінники, які являють собою мідні трубки, оснащені тонкими поперечними алюмінієвими пластинками. Щоб процес теплообміну між холодоагентом і повітрям йшов швидше, повітря через теплообмінники продувають за допомогою вентиляторів. За назвою процесу, що відбувається в теплообміннику, один з них називають випарником, а інший – конденсатором.
При роботі кондиціонера на “холод” в якості випарника виступає внутрішній (знаходиться в приміщенні) теплообмінник, а в якості конденсатора – зовнішній (що знаходиться поза приміщенням). При роботі кондиціонера на “тепло” теплообмінники міняються ролями.

Кондиціонер може виконувати декілька функцій:

  • Охолодження – це головне завдання кондиціонера. Цей процес дуже економічний – на один кіловат споживаної електроенергії видає близько 3 кВт холоду. Знижувати температуру в приміщенні рекомендується тільки до певної межі, в середньому до +17-18°С.
  • Обігрів. За допомогою теплового насоса багато сучасних кондиціонерів можуть нагрівати повітря і на кожен кіловат електроенергії можна отримати від 2,5 до 3,5 кВт тепла, проте це ефективно лише при вуличній температурі не нижче -10 ° С. Якщо в більш прохолодну погоду необхідно прогріти приміщення, то краще придбати модель кондиціонера з електричним підігрівом.
  • Осушення. Знижуючи температуру повітря, кондиціонер видаляє з нього зайву вологу. Однак у всіх сучасних моделях є і просто режим – “осушення”, при якому температура повітря майже не змінюється, а вологість падає.
  • Вентиляція. У режимі вентиляції не відбувається ні охолодження, ні нагрівання, а створюється циркуляція повітря, що знаходиться в приміщенні та його очищення (за наявності відповідних фільтрів). Компресор і вентилятор зовнішнього блоку при цьому вимкнені, а вентилятор внутрішнього блоку працює на швидкості, заданій ПДУ.
  • Очищення. Більшість сучасних кондиціонерів мають тільки один фільтр – повітряний механічний. Він захищає людські легені і теплообмінник внутрішнього блоку від пилу. Заміни повітряний фільтр не вимагає, проте, час від часу його необхідно мити в теплій воді або чистити за допомогою пилососа. Якщо цього не робити, нормальна циркуляція повітря порушується, кондиціонер майже не охолоджує.

ВІКОННІ КОНДИЦІОНЕРИ

Кондиціонер віконного типу вважається найпростішим і примітивним кондиціонером. Він являє собою моноблок, тобто складається з одного блоку, який встановлюється у віконний отвір або в тонку стіну.

ПІДЛОГОВІ МОБІЛЬНІ КОНДИЦІОНЕРИ

Мобільні кондиціонери – це не стаціонарні кондиціонери. Їх можна переміщати з місця на місце, переносити в інше приміщення. Вони виготовляються для зручності людей.

Мобільні кондиціонери діляться на дві групи:

  • мобільні моноблоки;
  • мобільні спліт-системи.

Мобільні моноблоки. Вони являють собою кондиціонер в єдиному корпусі, а з вулицею його пов’язує гнучкий гофрований шланг. Через нього кондиціонер, охолоджуючи в приміщенні повітря, виводить надлишки тепла. Шланг можна вивести в прочинені двері або вікно. Однак раціональніше встановити спеціальні заглушки у віконних рамах, щоб в охолоджене приміщення на потрапляло тепле повітря з вулиці. Прибираючи заглушки, можна вивести шланг на вулицю, а взимку, закривши їх, мобільний кондиціонер можна використовувати як тепловентилятор.

Мобільні спліт-системи. Вони влаштовані трохи інакше. Вони мають два блоки, як і будь-яка інша спліт-система: внутрішній і зовнішній, які пов’язані між собою гнучким шлангом, в якому розташовані електричні комунікації і фреонові трубки. Зовнішній блок просто вивішується за вікно, а внутрішній розташовується там, де зручно, але так, щоб довжини шланга вистачало для з’єднання двох блоків.

НАСТІННІ СПЛІТ-СИСТЕМИ

Настінна спліт-система є найпопулярнішим типом побутових кондиціонерів. Вона являє собою побутовий кондиціонер, який складається з двох блоків:

  • зовнішній блок;
  • внутрішній блок.

Зовнішній блок. Він становить саму гучну і громіздку частину настінної спліт-системи, яка розміщується на зовнішній стороні будівлі (на фасаді або ж балконі). У цьому блоці знаходяться компресор, вентилятор, конденсатор, плата управління і багато іншого. Більшість складових зовнішнього блоку створюють багато шуму, зокрема компресор, і тому розробники винесли всі ці складові в окремий блок, що розміщується на вулиці, та досягли максимальної комфортності від використання такого кондиціонера в домашніх умовах.

Внутрішній блок. Він завжди кріпиться на стіну, звідки і назва настінних спліт-систем. Виробники завжди приділяють підвищену увагу дизайну внутрішнього блоку, оскільки він повинен вписуватися в інтер’єр, не завантажуючи його, але при цьому виконувати свою головну функцію – контролю тепла і вологості повітря в приміщенні. Зазвичай внутрішні блоки забезпечують різноманітними додатковими функціями очищення і іонізації повітря, для цього в них поміщають різноманітні фільтри, іонізатори, генератори кисню і т.п.

КАСЕТНІ СПЛІТ-СИСТЕМИ

Касетні спліт-системи кондиціонування повітря являють собою ідеальне рішення для забезпечення кондиціонування повітря споруди.

Установки касетного типу малої потужності мають стандартний габаритний розмір внутрішнього блоку 600х600 мм і призначені для монтажу над підвісною стелею. Мають вбудовану панель управління, що значно полегшує монтаж виробу, і керовані решітки для забезпечення оптимального комфорту в управлінні цією системою. Моделі касетного типу випускаються в трьох типорозмірах з широким діапазоном холод/тепло продуктивності – (від 3 до 15 кВт) і можуть працювати в режимі тільки охолодження або теплового насоса.

ПІДЛОГОВО-СТЕЛЬОВІ СПЛІТ-СИСТЕМИ

Якщо в приміщенні немає підвісної стелі , то, як альтернатива касетному кондиціонеру, до вас на допомогу прийде підлогово-стельова  або просто стельова спліт-система.

Внутрішній блок такого кондиціонера має невелику товщину – 18-25 см і невеликі габарити по двох інших вимірах. Особливістю підлогово-стельових кондиціонерів є можливість монтажу як горизонтально на стелі, так і вертикально на стіні ближче до підлоги. При цьому потік повітря в першому випадку направляється горизонтально уздовж стелі, а в другому – вертикально вгору.

 

КАНАЛЬНІ СПЛІТ-СИСТЕМИ

Канальні спліт-системи, також як і касетні, є спліт-системами прихованого типу. Внутрішній блок кріпиться за підшивною стелею або в підсобному приміщенні.

Оброблене повітря розподіляється по мережі повітроводів, що розміщуються в міжстелевому або міжстінному просторі. До канальної спліт-системи можна підключити припливну установку, і тим самим забезпечувати приплив у приміщення свіжого повітря (до 25% від продуктивності).

КОЛОННІ СПЛІТ-СИСТЕМИ

Колонні спліт-системи – це спліт-системи високої потужності, внутрішній блок яких виконаний у вигляді колони.

Ці кондиціонери по габаритах нагадують холодильник, мають велику вагу і встановлюються на підлозі.

Колонні кондиціонери зазвичай встановлюється в холах готелів, залах ресторанів, конференц-залах, магазинах і інших подібних приміщеннях, де немає можливості використовувати стіни і стелю і де потрібна велика холодопродуктивність.